Andres Haabu • 24. november 2017 kell 7:45

Tesla Roadsteril kulub sajani jõudmiseks alla kahe sekundi

Tesla Roadster.  Foto: Tesla

Kuigi USA autosaidi The Drive ennustus läks täide - nimelt esitles Tesla lausa kaht sõidukit -, ei osanud nad siiski arvata, et lisaks veomasinale veereb publiku ette ka sportauto Roadster.

Pigem arvasid USA autoajakirjanikud tulekul olevat Model Y või väiksemat veokiversiooni. 

Pärast veokiesitlust jõudis kätte hetk, mida tavaliselt omistatakse Apple'ile, see kuulus “ahjaa, veel üks asi”. Siis veereski sadulveoki kastist välja järgmise põlvkonna Tesla Roadster. Pärast väikest tiirutamist Beastie Boysi loo “Sabotage” taustal jäi neljaistmeline sportmasin seisma ja kosmilised detailid uustulnuka kohta said avalikuks.

Auto on kiire, väga kiire ja ületab 0-100 kiirendusel ilmselt kõiki teisi sõidukeid. Ettevõtte sihiks olnud alla kahe sekundiline kiirendusaeg sai tõeks ja neljarattaveoline masin suudab kolme elektrimootori jõul 100kilomeetrise tunnikiiruseni jõuda 1,9 sekundiga. Senine rekord 2,2 sekundit kuulus 1,4 miljonit dollarit maskvale Porsche 918 Spyderile.

Auto pakub uskumatuna kõlavad 10 000 njuutonmeetrit väänet ja veab kuni kiiruseni 400km/h. Täpselt tippkiirust Musk ei avaldanud. Kas see võib tähendada ka päris käigukasti, sest selle puudumine on osaliselt põhjus, miks Model S P100D jõud kiirusel 200 km/h otsa lõpeb.

Auavaldusena Model Si “ludicrous mode” režiimile on ka uues autos paroodiafilmile Spaceballs viitav “maximum plaid” - ludicrous kiirusest veel nobedam režiim, mis viitab Roadsteri absurdsele kiirendusvõimele.

Lisaks uhketele jõu- ja ilunumbritele on Roadster ka väga kokkuhoidlik ja läbib tänu hiiglaslikule 200kWh akupakile lausa tuhat kilomeetrit, enne kui taas laadimist nõuab.

Hinnaks on 200 000 dollarit, “Founders Edition” läheb ostjale maksma aga 250 000. Käsiraha suurus on 20 protsenti hinnast ja auto ei ole saadaval enne aastat 2020.

Seda, et Musk kiirenduse kohta udujuttu ei ajanud, saab näha siit videost.

Tesla Roadster  Foto: Tesla
Hetkel kuum