Marek Reinaas • 23. jaanuar 2013 kell 3:11

Toompea mõjub nagu kanep

Toompea õhk on teistmoodi kui mujal, võib-olla pisut mürgine ja hallutsinogeenne, mõjub nagu kanepiving – nõrgemad isendid hakkavad end pidama maailma omanikeks, osa muutub kurvaks, endassetõmbunuks ja paranoiliseks, stoilisemad istuvad, kivistunud naeratus näol, ja koguvad Rimi tarbijamängu kleebiseid, kirjutab Zavod BBDO loovjuht Marek Reinaas.

Oleks igati arukas, kui riigikogu liikmele võiks seada piirangu, et ta võib kandideerida ja olla parlamendis mitte kauem kui kaks ametiaega järjest. Praeguses riigikogus on 36 liiget, kes on seal olnud kauem kui kaks ametiaega, neli kõige kõvemat vanakest panevad aga kuuendat korda järjest. Kakskümmend neli aastat ilma Toompealt alla saamata – see võib imelikult mõjuda ka kõige tugevamale isikule.

Oleks ju tore, kui riigikogulased aeg-ajalt demonstreeriksid oma võimeid ka väljaspool poliitikat. Mart Laar võiks vahelduseks jälle ajalootundi pidada, Andres Anvelt mõne päti kinni püüda, Peeter Võsa lustliku telesaate teha või Urve Tiidus uudiseid lugeda.

Ent kasu oleks palju suurem. Missugune, loe tänasest Äripäevast.

Hetkel kuum