Birjo Must • 8. detsember 2014
Jaga lugu:

Prada tulemused viisid aktsia langusesse

Prada kauplus Hongkongis
Prada kauplus Hongkongis  Foto: Bloomberg

Luksuskaupade tootja Prada aktsia tegi täna Hongkongi börsil kolme aasta suurima kukkumise pärast seda, kui ettevõte teatas oodatust suuremast kasumilangusest kolmandas kvartalis.

Prada aktsia hind langes 7%, mis on suurim kukkumine alates 2011. aasta oktoobrist. Tänavu on aktsia kaotanud 36% oma väärtusest võrreldes Hang Sengi indeksi 3,2%-lise tõusuga, vahendas Bloomberg.

Ettevõte teatas, et kolmanda kvartali puhaskasum kukkus 74,5 miljonile eurole, kuna protestid Hongkongis avaldasid Aasias müügile halba mõju. Lisaks langes ka nahatoodete müük. Firma käive kukkus aastaga 5,6%, 801 miljonile eurole.

Hongkongi sügisesed protestid sundisid luksuskaupade tootjaid poode sulgema. Nõudlusele mõjub halvasti ka asjaolu, et Euroopa turistid vähendavad tasapisi oma kulutusi.

„Nõrk ja volatiilne kauplemine, uute kaupluste avamise aeg, ebaselge tulevikunägemus ja kindlusetus tekitavad pessimismi,“ kommenteeris Prada kehva olukorda Barclayse analüütik Vineet Sharma.

Prada teatas ühtlasi, et firma kasumimarginaal jääb ka majandusaasta teisel poolel surve alla ning käive eriti ei muutu.

Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt