Mait Kraun • 16. oktoober 2015 kell 9:23

Millist majanduskasvu Hiinale prognoositakse?

Hiina majanduskasvu prognoos tekitab ärevust.  Foto: Bloomberg.

Globaalsed turud ootavad pingsalt esmaspäeva, mil avalikustatakse Hiina kolmanda kvartali majanduskasvu raport. Oodatakse, et maailma suuruselt teine majandus on jätkanud jahenemist, vahendab CNBC.

Majandusteadlased on ühel meelel, et kolmandas kvartalis aeglustus SKP kasv niivõrd palju, et jääb alla 7 protsendi. Nii esimeses kui ka teises kvartalis kasvas Hiina majandus eelmise aasta sama perioodiga võrreldes täpselt 7 protsenti. Aeglustumise suuruses ei ole aga kõik ühel meelel.

Alla 7protsendine kasvumäär tähendaks, et Hiina majandus kasvab aeglaseimas tempos alates 2009. aasta esimesest kvartalist. Finantskriisi haripunktis tõusis Hiina majandus 6,2 protsenti.

Hiina on viimastel kuudel investoritele palju peavalu tekitanud. Kohalikku aktsiaturgu on tabanud krahh, jüaan devalveeriti ootamatult ja majandusandmed on järjest halvemaks läinud.

Pankade Hiina kolmanda kvartali majanduskasvu prognoosid:

Bank of America Merrill LynchPrognoos: 6,7 protsentiGoldman SachsPrognoos: 6,8 protsentiANZPrognoos: 6,4 protsentiNomuraprognoos: 6,7 protsentiBarclaysPrognoos: 6,5 protsentiINGPrognoos: 6,5 protsenti

Hetkel kuum