Pille Ivask • 21. oktoober 2015 kell 5:19

Jaapani eksport langes

Jaapanis kardetakse majanduslangust  Foto: epa

Jaapani eksport langes juba kolmandat kuud järjest, riigijuhid muretsevad majanduslanguse pärast, vahendab CNBC.

Jaapani rahandusministeeriumi andmete põhjal kasvas eksport septembris võrreldes eelmise aasta sama ajaga üksnes 0,6 protsendi võrra. Analüütikud olid oodanud oluliselt suuremat, 3,4 protsendi suurust kasvu. Tegu on väikseima ekspordikasvuga alates möödunud aasta augustist.

Täna avaldatud ekspordinumbrid on esimesed, mis aitavad aimu saada, missuguseks võib kujuneda kolmanda kvartali majanduskasv. Kui Jaapani majandus kolmandas kvartalis langeb, tähendaks see ka aasta kokkuvõttes majanduslangust. Ka teises kvartalis Jaapani majandus langes.

Analüütikud on öelnud, et Hiina põhjustatud globaalne majanduskasvu aeglustumine võib Jaapani majandusele tugevalt negatiivset mõju avaldada. See omakorda seab surve alla valitsuse, kes peab hakkama majandusele elu sisse puhuma.

Jaapani eksport Hiina langes septembris võrreldes mullusega 3,5 protsendi võrra. Eksport Aasiasse, mis moodustab pea poole Jaapani koguekspordist, langes aastases võrdluses 0,9 protsendi jagu. Viimase puhul on tegu esimese langusega seitsme kuu jooksul.

Hetkel kuum