Juhan Lang • 8. märts 2016 kell 11:58

Ülevõtmise spekulatsioonid hüpitasid Burberry aktsiat

Burberry toodang Londoni moelavadel.  Foto: EPA

Täna maailma finantsmeedias hoogsalt levinud ülevõtmise spekulatsioonide peale on Briti suurima luksuskaupade tootja aktsia rallinud ligi 6,3%.

Bloombergi teatel küsis Burberry nõu võimalikuks ülevõtupakkumiseks valmistumiseks Londonis tegutsevalt investeerimispangalt Robey Warshaw, mis on varemgi suuri ülevõtmisi nõustanud.

Financial Timesi allikate sõnul küsiti nõu pärast seda, kui salapärane investor suurendas oma osaluse luksuskaupade tootjas ligi 5% peale. Ettevõte palus osalust suurendanud aktsionäri kontot haldaval HSBC pangal investor avalikustada, ent viimane keeldus sellest. Burberry esindajad keeldusid kommentaaridest.

Ülevõtmise spekulatsioonid on lõkkele löönud pärast seda, kui Burberry aktsia langes mullu 27%. Ettevõte teatas jaanuaris, et jõuludeaegne müük jäi börsifirma enda prognooside alla ning muu hulgas tegi liiga nõudluse vähenemine Hongkongi klientide seas.

Burberry vähendab poode, kärbib boonuseid ja koondab tooteid ühe kaubamärgi alla. Ettevõte on varem prognoosinud, et kasum kukub tänavu tõenäoliselt teist aastat järjest.

MainFirst Banki analüütik John Guy leidis, et 9,2 miljardi dollari suuruse turuväärtusega Burberry hind on jõudnud tasemele, kus ettevõtte ülevõtmine on üha tõenäolisem. Tema hinnangul on LVMH ja Richemont kaks ettevõtet, kellel oleks pakkumise tegemiseks piisavalt vahendeid.

Veel mullu kuulus Burberry aktsionäride ridadesse ka Äripäeva loodud investor Toomas.

Hetkel kuum