Mait Kraun • 27. aprill 2016 kell 20:36

Börs: Föderaalreserv aitas turgudel tõusta

Kauplemine New Yorgi börsil.  Foto: Reuters/Scanpix

USA aktsiaturud olid täna tõusuteel, sest Föderaalreserv kinnitas investoritele, et tõstab intressimäärasid järk-järgult ning on praegu äraootav, vahendab Bloomberg.

Standard & Poor’s 500 indeks tõusis teist päeva järjest. Tõusule aitas lisaks Föderaalreservile kaasa ka nafta, mille hinnatõus pani energiatootjate aktsiad kallinema. Need faktorid aitasid leevendada ka tehnoloogiasektori langust, mida juhtis Apple. Nasdaq 100 indeks langes seetõttu 0,8 protsenti.

S&P 500 indeks tõusis 0,2 protsenti 2095 punktini. Dow Jonesi indeks lisas 0,3 protsenti ja lõpetas päeva 18 041 punktil.

Föderaalreserv jättis tänasel kohtumisel intressimäärad muutmata ning võttis „ootame ja vaatame“ lähenemise intressimäärade edasisele tõstmisele. Janet Yellen ja tema kolleegid hääletasid sellel aastal juba kolmandat korda, et jätta baasintressimäärad 0,25-0,5 protsendi vahemikku.

Teadaanne oli väga tagasihoidlik ning Föderaalreserv ei andnud ühtegi vihjet selle kohta, kas juunis tõstetakse intresse või mitte. Pärast otsust hakkasid aktsiaturud tõusma, aga mitte palju.

„Nad kinnitasid turgudele, et intresside tõstmise tempo saab olema aeglane ning keskpank ootab ka majandusseisu paranemist,“ ütles investeerimisfirma State Street Global Advisorsi strateeg Michal Arone.

WTI toornafta hind kallines 3 protsenti ja Brent lisas 3,3 protsenti. Kummagi barrel maksis päeva lõpuks vastavalt 45,34 ja 47,24 dollarit. Kulla hind tõusis 0,2 protsenti 1246 untsini.

Hetkel kuum