Fed jääb täna tagasihoidlikuks

27. aprill 2016, 11:32
USA Föderaalreservi juht Janet Yellen
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160427/BORS/160429734/AR/0/AR-160429734.jpg

Investorid ootavad täna USA Föderaalreservi otsust, millega tõenäoliselt jäetakse intressimäärad samale tasemele ning uks lahti võimalikuks tõusuks juunis.

Arvatakse, et USA keskpank püüab olla ettevaatlik ja mitte tekitada finantsturgudel liigset volatiilsust, vahendab CNBC. 

Fed teatab täna oma kahepäevase kohtumise tulemused. Kuigi suuri muutusi võrreldes eelmise kohtumisega oodata pole, siis on Fedi vaatlejate sõnul olulised ka väiksemad nüansid. Sel korral ei järgne koosolekule ka Fedi juht Janet Yelleni pressikonverentsi, mistõttu reageerivad turud vaid aruandele.

Ootuste kohaselt jääb Fed tagasihoidlikuks, kuid võlakirjaturgudel kardetakse, et tulemus võib olla ka järsem. Seetõttu on võlakirjade tootlused lähiajal tõusnud.

Turgudel prognoositakse, et järgmine intressimäärade tõus tuleb tõenäoliselt tuleva aasta alguses. Samas on Fed ise märkinud, et enne seda võib tulla kaks tõstmist. Seega oodatakse igat märguannet tähelepanelikult.

USA majandusandmed on viimasel ajal ebaühtlased ning mitmed olulised näitajad jäänud oodatule alla. Neljapäeval avaldatav esimese kvartali SKP on prognooside kohaselt vaid napilt positiivne.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    27. April 2016, 11:45
    Otsi:

    Ava täpsem otsing