Birjo Must • 27 aprill 2016

Fed jääb täna tagasihoidlikuks

USA Föderaalreservi juht Janet Yellen  Foto: Reuters/Scanpix

Investorid ootavad täna USA Föderaalreservi otsust, millega tõenäoliselt jäetakse intressimäärad samale tasemele ning uks lahti võimalikuks tõusuks juunis.

Arvatakse, et USA keskpank püüab olla ettevaatlik ja mitte tekitada finantsturgudel liigset volatiilsust, vahendab CNBC. 

Fed teatab täna oma kahepäevase kohtumise tulemused. Kuigi suuri muutusi võrreldes eelmise kohtumisega oodata pole, siis on Fedi vaatlejate sõnul olulised ka väiksemad nüansid. Sel korral ei järgne koosolekule ka Fedi juht Janet Yelleni pressikonverentsi, mistõttu reageerivad turud vaid aruandele.

Ootuste kohaselt jääb Fed tagasihoidlikuks, kuid võlakirjaturgudel kardetakse, et tulemus võib olla ka järsem. Seetõttu on võlakirjade tootlused lähiajal tõusnud.

Turgudel prognoositakse, et järgmine intressimäärade tõus tuleb tõenäoliselt tuleva aasta alguses. Samas on Fed ise märkinud, et enne seda võib tulla kaks tõstmist. Seega oodatakse igat märguannet tähelepanelikult.

USA majandusandmed on viimasel ajal ebaühtlased ning mitmed olulised näitajad jäänud oodatule alla. Neljapäeval avaldatav esimese kvartali SKP on prognooside kohaselt vaid napilt positiivne.

Hetkel kuum