Rainer Saad • 18. mai 2016
Jaga lugu:

Väikeinvestor: ootan LHV aktsiale esimesel kauplemispäeval tõusu

LHV aktsiate avalik esmaemissioon märgiti 3,3kordselt üle.  Foto: Andras Kralla

Väikeinvestor Taavi Ilves sai oodatust vähem LHV aktsiaid ja ta usub, et esimesel kauplemispäeval aktsia hind tõuseb.

„Täpseid numbreid ei soovi välja tuua, aga oma soovitud kogust ei saanud. Kogu portfellist moodustavad LHV aktsiad nüüd umbes 2%, lisaks LHV võlakiri, mis moodustab 3%. Usun, et esimesel kauplemispäeval hind pigem tõuseb veidi, kuna suur osa ei saanud oma soovitud kogust kätte ja raha kontol seisab,“ sõnas Ilves.

Langus võiks tema sõnul esimestel päevadel tulla siis, kui mõni investorid soovib suurema koguse müüa, aga ta ei pea seda väga tõenäoliseks, sest praegused investorid märkisid ka aktsiaid. „Kindlasti osales IPO-l mingi hulk spekulante, aga kuna märkijaid oli palju ja maht väike, arvan, et väga suurt kogust spekulatiivseid väärtpabereid kohe müügile ei paisata,“ ütles Ilves.

LHV IPO 3,3kordset ülemärkimist peab ta korralikuks ja ootuspäraseks tulemuseks. „Minu jaoks oligi huvitav näha, kui palju uusi investoreid IPO LHV-le juurde toob, sest need inimesed ja ettevõtted ongi LHV üks sihtgruppidest. Osaluse omamine võiks panna neid rohkem LHV teenuseid kasutama ja ka oma tuttavatele või partneritele sellest rääkima. Arvan, et see oli ka LHV enda üks eesmärke ja eelduseks, et ettevõte jätkab kiiret kasvu,“ ütles Ilves.

Vaata seoseid nende isikute ja firmadega:
Jaga lugu:
Hetkel kuum