Mait Kraun • 23 august 2016

Bill Gatesi varade väärtus jõudis 90 miljardini

Bill Gates  Foto: EPA

Microsofti asutaja Bill Gatesi varade väärtus ületas 90 miljardi dollari piiri, selgub Bloombergi miljardäride indeksi andmetest.

Gatesi varade puhasväärtus ei tõusnud Micorosfti aktsia tõttu. Tal on osalus ka näiteks Canadian National Railways ja Ecolabis – mõlema ettevõtte aktsiad on viimastel nädalatel tublisti tõusnud.

Ta kasvatas ka oma edumaad rõivaste jaemüügiga tegeleva ettevõtte Zara asutanud Amancio Ortega ees, kelle varade väärtus küündib 76 miljardi dollarini.

Tõsi, Forbesi hinnangul on Gatesi varade puhasväärtus tublisti väiksem – 78,8 miljardit dollarit. Forbes teatas, et Gates ületas 1999. aastal korraks ka 100 miljardi piiri. See oli vahetult enne tehnoloogiamulli lõhkemist 2000. aastal.

Bloombergi andmetel on Gates saanud sellel aastal 6,2 miljardi võrra jõukamaks. Selle kasvuga on Microsofti asutaja aga alles neljandal kohal.

Näiteks Facebooki asutaja Mark Zuckerbergi varad on tõusnud tänavu 8,9 miljardi dollari võrra. Naftatootja Continental Resourcesi tegevjuhi Harold Hammi jõukus on kasvanud 7 miljardi võrra ning Jeff Bezose rikkus on suurenenud 6,5 miljardi võrra.

Hetkel kuum