Börs rõõmustas Rootsi SCA poolitamise plaani üle

SCA tualettpaberi reklaam  Foto: Scanpix/Reuters
Sirje Rank • 24. august 2016 kell 8:45

Rootsi hügieenitoodete ja metsanduskontsern Svenska Cellulosa AB teatas täna, et taotleb aktsionäridelt heakskiitu plaanile lüüa firma kaks tegevusala lahku ja kumbki haru börsil eraldi noteerida.

Teade kergitas SCA Stockholmi börsil täna 12%.

Põhjendus on, et see võimaldaks mõlemal harul rohkem kasvada ja tooks ühtlasi paremini välja kummagi tegevusala iseseisva väärtuse.

SCA käibest annavad hügieenitooted nagu tualettpaber ja pabertaskurätikud ligi 85%.

Firma ettepanek on, et SCA tänased aktsionärid saavad uue hügieenitoodete firma aktsiaid, mille peakorter saab olema Stockholmis. Metsatööstuse haru säilitab nime SCA.

„Pärast põhjalikku analüüsi jõudsime järeldusele, et SCA poolitamine kaheks eraldi börsifirmaks on parim viis jätkata aktsionäridele väärtuse loomist, tuua kasu klientidele ja edasi areneda,“ ütles tegevjuht Magnus Groth pressiteate vahendusel

SCA, mis on Euroopa suurim erametsaomanik, paneb tuleval aastal toimuva üldkoosoleku ajaks oma ettepaneku kokku, et taotleda sellele aktsionäride heakskiitu. Firma poolitamine tahetakse lõpule viia tuleva aasta lõpuks.  

Firma kaheks löömise idee on varemgi kõlanud, kuid endine tegevjuht Jan Johansson lükkas selle korduvalt tagasi. Ta ei olnud selle sammu mõttekuses veendunud. Võimalus tekkis koos Johanssoni lahkumisega, vahendas Bloomberg.

Endise SCA investori Stefan Anderssoni kommentaari saab lugeda siit

Hetkel kuum