Kadi Neemre • 26. september 2016 kell 19:51

Börs: valimistedebatt hirmutas turge

Börs  Foto: EPA

USA turud olid täna teravas languses, suurimad kukkujad olid täna finants- ja tervishoiu sektor. Investorid hoidsid silma peal nii OPECi kohtumisel kui USA presidendikandidaatide debatil.

Dow Jonesi suurimaks kukkujaks oli Goldman Sachs. S&P 500 halvima käekäiguga sektoriks oli tervishoid ning finantssektor, mis kukkus enam kui 1%.

“Turud loodavad põhimõtteliselt Hillary Clintoni võitu,” sõnas Warren Financial Service’i investeerimisjuht Randy Warren. “Kui Hillary peaks võitma, siis mitte keegi ei vaata enam kahte järgmist debatti ning turud naasevad igapäevaellu. Kui aga Trump peaks võitma, siis ei vaadata samuti järgmisi debatte ning kõik on hirmunud.”

“Investorid ootavad, mis juhtub presidendikandidaatide debatil,” sõnas First Standard Financiali peaökonomist Peter Cardillo. “Varasemalt valimised turge veel ei mõjutanud, kuid nüüd on see muutunud.”

Arvamusküsitluste kohaselt on Hillary Clintoni edumaa Donald Trumpi ees märkimisväärselt vähenenud ning vahe kandidaadite vahel on üliväike.

NBC News/Wall Street Journali eemise nädala küsitluse kohaselt juhtis Clinton Trumpi ees 6 punktiga. Täna Bloombergi poolt avaldatud küsitluse kohaselt olid aga mõlemad kandidaadid ummikseisus.

“Ma tunnen, et kumbki kandidaat ei vääri presidendiks saamist, kuid majanduslikust vaatenurgast oleks Hillary Clinton kahest halvast parem valik,” sõnas Cardillo.

Ühtlasi keskendusid investorid täna OPECi Alžeerias toimuvale kohtumisele. Toornafta hinnad tõusid täna peale Alžeeria ministrite optimistlikke avaldusi võimaliku kokkuleppe kohta.

WTI toornafta hind kerkis 3,26% ning barreli hinnaks kujunes 45,93 dollarit.

Detsembri kullafutuurid kukkusid 2,40 dollarit ning untsi hinnaks kujunes 1344,10 dollarit.

Dow Jones kukkus 0,79% ning sulgus 18116,43 punktil. S&P 500 tegi 0,85% languse ja lõpetas päeva 2146,24 punktil. Nasdaq sulgus 0,91% langusega 5157,49 punktil.

 

 

Hetkel kuum