Pille Ivask • 22. detsember 2016 kell 7:06

Ekspert: Twitteriga on kööga

Twitter  Foto: epa

Twitter on ettevõttena läbi kukkunud ning aktsia hind kukub õige pea 10 dollarini või alla selle, ütles Global Equities Researchi direktor Trip Chowdhry.

Twitteri kehva käekäigu põhjuseks on tippjuhtide lahkumine ettevõtte ridadest. Säutsukeskkonna tehnoloogiajuht Adam Messinger teatas teisipäeval, et lahkub Twitterist, tooteosakonna president Josh McFarland andis samuti lahkumisest teada, lubades mõneks ajaks aja maha võtta. Möödunud kuul teatas Twitteri juht Adam Bain, et on otsustanud lahkuda. Seni on tema kohuseid täitnud ettevõtte finantsjuht, ent Bainile pole siiamaani suudetud asendajat leida. 

Chowdhry sõnul ei anna Twitteriga toimuv märku millestki muust kui sellest, et Twitter on ettevõttena ebaõnnestunud ning praegu 18 dollari piirimail liikuv aktsia hind kukub 10 dollarile või alla selle.

Chowdhry on Twitteri suhtes pikka aega kriitiline olnud ning väitis juba oktoobris, et 2017. aastal on näha ettevõtte suurt kukkumist.

Samuti kritiseeris ta Twitteri andmekeskkonda, hinnates selle kvaliteedi kehvaks. Näiteks väitsid mitmed analüütikud just Twitteri andmete põhjal, et USA presidendivalimised võidab Clinton. Tema hinnangul näitab asjaolu, et Trump võitis valimised, Twitteri andmete kesist kvaliteeti.

Chowdhry väljaütlemised lähevad mõneti vastuollu üldise tendentsiga Twitteri aktsiase suhtumisel. Reutersi andmeil on aktsial praegu 25 hoidmissoovitust, 6 soovitust müüa ning 2 soovitust kiiresti aktsiad maha müüa. Ainult kuus eksperti on andnud Twitteri aktsiale ostmissoovituse. Keskmine hinnasiht aktsiale on 17,02 dollarit.

Hetkel kuum