Pille Ivask • 15. jaanuar 2017 kell 10:00

Keda ja mida jälgida sel aastal tehnoloogiasektoris?

Twitter  Foto: epa

Uuringufirma CFRA analüütikud heidavad valgust sellele, mida põnevat võib hakata juhtuma sel aastal tehnoloogiamaailmas.

Analüütikud märgivad uuringus, et Alibaba finantsettevõte Ant Financial läheb sel aastal börsile ning IPO edu korral võib see Alibaba veelgi edukamaks muuta. Ekspertide hinnangul võib just Ant Financiali edu tõttu saada Alibabast selle aasta suurim edulugu.

“Nad (Alibaba – toim) juba saavad Ant Financiali kasumist osa endale ning kui IPO õnnestub, võib Alibaba suure osa ettevõttest endale osta,” ütles CFRA uuringute juht Scott Kessler CNBCle antud intervjuus. Ant Financial juhib Hiina suurimat makseteenust Alipay, millel on umbes 450 miljonit aktiivset kasutajat. Kokku tehakse Alipay kaudu 170 miljonit tehingut päevas.

Siiski pole praeguseks teada, millal Ant Financiali IPO toimub. Ettevõte on ametlikult küll kinnitanud, et börsile minekust ollakse huvitatud, ent täpsemaid detaile pole avaldatud. CNBC kirjutab, et lisaks Hiina turu tugevalt positsioonile tahab Alipay laieneda ka Euroopasse ning Aasiasse ning kavatseb selle tarbeks kohalike finantstehnoloogia ettevõtetega kampa lüüa.

Mis saab Yahoost?

CFRA uuringu teine osa keskendub sellele, mis võiks tänavu saada Yahoost ning kas tehing, mille alusel USA telekomigigant Verizon peaks ettevõtte ära ostma, ka tegelikult toimub. Kessler arutles, et ilmselt astub Marissa Mayer Yahoo juhi kohalt varsti tagasi.

Yahoo on viimastel kuudel näinud pigem häda ja viletsust. Detsembris selgus, et häkkerid panid Yahoolt pihta kokku miljardi kasutaja andmed. See andis analüütikutele põhjust kahelda, kas Verizon üldse Yahoo ära ostab. Esialgu näib, et tehing siiski toimub, Yahoo hinnasildil seisab praegu 4,83 miljardit dollarit.

Kas Twitter vaagub hinge?

CFRA eksperdid analüüsivad ka säutsukanali Twitter käekäiku. Viimased kuud on olnud Twitteri ja investorite jaoks pigem murettekitavad, kuna ettevõttest on lahkunud mitmed juhtfiguurid.

Kessler märkis, et kuigi Twitteri juhi kohalt lahkunud Jack Dorsey on tagasi, juhib ta nüüd kahte ettevõtet, lisaks Twitterile ka finantstehnoloogia idufirmat Square, ning ei usu seetõttu, et Dorsey suudab täielikult Twitterile keskenduda. Sellest lähtuvalt pakub Kessler, et Dorsey lahkubki viimasest, kuna ettevõttel ei lähe hästi ning see on pannud langema ka aktsia hinna.

Kas Facebook täidab 2 miljardi eesmärgi?

Kessler toob mõistagi välja ka Facebooki ning prognoosib sellele head käekäiku. CFRA analüütikud usuvad, et käesoleval aastal täitub Facebookil eesmärk jõuda kahe miljardi igakuise kasutajani, kusjuures kasv tuleb just arenevate piirkondade arvelt. Septembri lõpu seisuga oli Facebookil päevas 1,79 miljardit igakuist aktiivset kasutajat.

Kessler toob Facebooki puhul välja eeskätt selle mitmekesisuse ning võime kasutajatele pakkuda erinevad teenuseid. Näiteks möödunud aasta oktoobris tuli Facebook välja Marketplace’iga, mis võimaldab kasutajatel osta ja müüa erinevaid esemeid.

Hetkel kuum