Kadi Neemre • 23. detsember 2016 kell 19:48

Börs: turgudel valitseb vaikne pühademeeleolu

Pühade-eelne nädal on börsil olnud vaikne  Foto: EPA

USA turud tegid pühadeelsel päeval tagasihoidliku tõusu. Dow Jones püüdis jätkuvalt ületada psühholoogiliselt olulist 20 000 punkti piiri.

Dow jäi täna nullilähedale, suurima kukkumise tegi indeksi ettevõtetest UnitedHealth. “See on aasta viimane täisnädal sellel aastal, mil börsid kauplevad. Dow on liikunud 20 000 punkti piirimail ning ma usun, et praegusel hetkel on tegemist pausiga enne järgmist suurt sammu edasi,” märkis 50 Park Investmentsi tegevjuht Adam Sarhan. “Turud ei liigu sirgelt üles ja ma arvan, et see on hea. Wall Streetile peab jõuluvana külla tulema, siis ületab ka Dow oma maagilise piiri. Me teame, et jõuluvana sõidab ringi, seega kui ta täna ei tule külla, siis on suur tõenäosus, et see juhtub järgmisel nädalal,” oli Sarhan optimistlik.

Ka S&P 500 ei kerkinud nullist palju kõrgemale; indeksi edukaim sektor oli tervishoid ning püsikaupade sektor oli suurim kukkuja. Tervishoiusektor on sellel aastal olnud üks halvima käekäiguga S&P sektoritest, olles kukkunud koguni 3%. “

Kauplemismahud on sellel nädalal USA bösil olnud üsna tagasihoidlikud, kuna paljud investorid ja börsimaaklerid on kontoritest lahkunud ning naudivad jõulupuhkust. USA turud jäävad esmaspäeval seoses pühadega suletuks.

Majandusuudiste poole pealt oli tarbijate arvamuse indeks detsembris 98,2 punkti; analüütikud prognoosisid indeksi väärtuseks 98,0%. Uute kodude müük kasvas eelmisel kuul 5,2%; sedagi oodatust enam.

Välismaa uudistest huvitusid investorid enim Euroopa pankadega seonduvast. Itaalia kiitis heaks riikliku abipaketi maailma vanima panga ja riigi suuruselt kolmanda laenuandja, Banca Monte dei Paschi di Siena, päästmiseks.

Credit Suisse aga nõustus maksma USA võimudele 2,48 miljardit dollarit lepituseks selle eest, pank jagas investoritele 2008. aasta majanduskriisi ajal elamu hüpoteegiga tagatud väärtpaberite müümise osas eksitavat infot.

Dow Jones sulgus 0,01% langusega 9915,91 punktil. S&P 500 lõpetas päeva 0,12% tõusuga 2263,70 punktil. Nasdaq sulgus 0,28% tõusuga 5462,69 punktil.

 

Hetkel kuum