Mait Kraun • 24. jaanuar 2017 kell 21:01

Börs: aktsiaturud tõusid uute rekorditeni

New Yorgi börs.  Foto: Bloomberg

USA aktsiaturud tõusid viimase kolme nädala kiireimas tempos, S&P 500 indeks jõudis ka uue rekordini. Investorid loodavad, et USA majanduskasv kiireneb, kirjutab Bloomberg.

Nasdaq Composite'i indeks jõudis samuti rekordini, tõusu juhtisid kaevandusfirmad, sest vask ja alumiinium kallinesid. Kinnisvarasektori aktsiad tõusid järsult, sest USA suurima ehitaja tulemused ületasid ootusi. Ka pankade aktsiad kallinesid ja USA kümneaastaste võlakirjade tootlus on uuesti üle 2,45 protsendi. WTI toornafta ületas 53 dollari piiri.

Finantsturge mõjutab praegu peamiselt poliitiline olukord. Suurbritannia kõrgem kohus otsustas, et igasugusele Brexiti plaanile peab parlament oma nõusoleku andma. Donald Trump kohtus autotootjatega ning püüdis neid veenda, et nood oma tehased USAsse ehitaks.

Investoritele on head meelt valmistanud ka tulemuste hooaeg, mis on alanud küllaltki positiivselt. See näitab, et majandus oli 2016. aasta lõpus tugev.

S&P 500 indeks tõusis 0,7 protsenti, 2280 punktile, mis on kõigi aegade rekord. Dow Jones lisas 0,6 protsenti ja sulgus päeva lõpuks 19 912 punktil.

Bloombergi toorainete indeks tõusis täna kolmandat päeva järjest, sest alumiinium jõudis viimase 20 kuu kõrgeimale tasemele. Kuld odavnes 0,4 protsenti ja nafta kallines 0,8 protsenti.

Hetkel kuum