Mait Kraun • 2. august 2017 kell 20:52

Tesla tulemused panid aktsia rallima

Tesla tegevjuht Elon Musk.  Foto: EPA

Tesla kvartalitulemused olid oodatust paremad ning ettevõtte aktsia tõuseb, kirjutab MarketWatch.

Tesla aktsia tõusis kolmapäeva õhtusel järelturul 6 protsenti, sest elektriautode tootja kvartalitulemused olid oodatust paremad. See tähendab, et Tesla kahjum oli prognoositust väiksem, Wall Streeti ootusi ületas ka käive.

Tesla teatas, et kaotas teises kvartalis 336,4 miljonit dollarit (2,04 dollarit aktsia kohta). Aasta tagasi ulatus Tesla kahjum teises kvartalis 293,2 miljoni dollarini (2,09 dollarit aktsia kohta).

Kui kohandada tulemusi ühekordsete kuludega, siis oli Tesla kahjum 1,33 dollarit aktsia kohta (aasta tagasi 1,61 dollarit). Käive jõudis 2,79 miljardi dollarini, mis on kaks korda enam, kui eelmise aasta samal perioodil.

FactSeti küsitletud analüütikud ootasid, et Tesla kohandatud kahjum on 1,88 dollarit aktsia kohta ning käive 2,52 miljardit dollarit.

Teslal on viimasel ajal tootmisega probleeme, aga sellegipoolest plaanitakse aasta teises pooles klientideni toimetada 50 000 autot. Tegevjuht Elon Musk ütles eelmisel nädalal, et teine poolaasta tuleb  "tootmispõrgu".

Ettevõtte aktsia tõusis kauplemispäeva jooksul 2 protsenti. Järelturul, pärast tulemuste teatamist, kallines aktsia veel 6,2 protsenti, 346 dollarini.

Hetkel kuum