Artur Erik Lindmaa • 7. august 2017 kell 7:27

Toyota prognoosib suuremat tulu

Toyota logo  Foto: EPA

Toyota teatas reedel, et ootab aasta lõpuks suuremat kasumit ja tõstis tuluprognoosi 16%-le, sest kasum langes oodatust vähem ja on lootus, et jeen nõrgeneb aasta teiseks pooleks, kirjutab Reuters.

Tänu nõrgenenud jeenile suudab autotootja konkureerida rohkem ülemereriikides ning aitab ettevõttel suurendada töötasusid.

Suuruselt teine autotootja maailmas teatas, et ootab aasta lõpuks tegevuskasumiks 1,85 triljonit jeeni, mis on eelnevast prognoosist 250 triljonit suurem. Tegevuskasum perioodil aprill kuni juuni oli 574,29 miljardit jeeni, mis ületas analüütikute ootusi 36,6 miljardi jeeniga.

Toyota täheldas teises kvartalis vähenenud nõudlust Ameerika autoturul, mis on samuti probleem teistele suurautotootjatele. Hoolimata vähenenud nõudlusest, tõusis autode müük Põhja-Ameerikas 1% ehk 723 000 sõidukini tänu uuele C-HR linnamaasturile. Müügiumbrid Aasias, sh ka Hiinas vähenesid 5,4% ehk 363 000 sõidukini.

Kuigi Ameerikas müüginumbrid suurenesid, vähendas Toyota oma sealset tuluprognoosi 2,82 miljonilt sõidukilt 2,78 sõidukini.

Hetkel kuum