Mait Kraun • 25. september 2017 kell 12:55

Euro odavneb

Eurod.  Foto: Postimees/Scanpix

Euro odavnes täna peaaegu kõigi suuremate valuutade suhtes, sest Saksamaa kantsler Angela Merkel võitis valimised oodatust väiksema edumaaga, vahendab Bloomberg.

Immigratsioonivastane partei Alternative für Deutschland tegi aga üllatavalt tugeva tulemuse.

„Investorid ootasid, et Angela Merkel võidab, aga üllatuse valmistas see, et nii CDU kui ka SPD tegid küllaltki kehva tulemuse. See on kehveim tulemus alates 1949. aastast,“ ütles investeerimisfirma Fidelity Internationali portfellihaldur Nick Peters. „See on muutnud poliitilise olukorra ebakindlamaks.“

Peters lisas, et poliitilised mõjud on siiski küllaltki minimaalsed ning eurotsooni majandus jätkab kiiret ja ühtlast taastumist.

Muret on tekitanud ka Kataloonia katsed korraldada piirkonnas referendum, mida segab kohalik politsei. Hispaania keskvalitsus ei soovi Kataloonia eraldumist.

Euro on täna dollarisse odavnenud 0,63 protsenti, 1,1876 dollarini. Bloombergi dollariindeks tõusis aga 0,3 protsenti ning jõudis viimase kolme kuu kõrgeima tasemeni.

Euroopa aktsiaturud aga kallinesid ning Euro Stoxx 600 indeks lisas 0,2 protsenti. Saksamaa DAX indeks tõusis samuti 0,2 protsenti ning jõudis 10 nädala kõrgeima tasemeni.

 

Hetkel kuum