Mait Kraun • 6. detsember 2017 • 1 min
Jaga lugu:

Volkswageni juhtivtöötaja läheb 7 aastaks vangi

Volkswagen Passat.  Foto: EPA

Volkswageni juhtivtöötaja, kes vastutas heitgaaside nõuete järgmise eest, mõisteti Ühendriikides seitsmeks aastaks vangi, vahendab Bloomberg.

Oliver Schmidt mõisteti süüdi selles, et ta rikkus Ühendriikide puhta õhu seadust (Clean Air Act). Prokurörid nõudsid mehele seitsme aasta pikkust vangistust, mis on ühtlasi sellise kuriteo eest ka maksimaalne karistus.

Schmidt palus Ühendriikide ringkonna kohtunikul Sean Coxil vähendada karistust 40 kuuni. Enda toetuseks väitis ta, et emissioonide kohta sundisid teda valetama ettevõtte kõrgemad juhid.

„Mul on ainult ennast süüdistada,“ ütles Schmidt enne karistuse määramist. Ta tunnistas, et püüdis Volkswageni petuskeemi varjata. „Ma võtan karistuse vastu.“

Lisaks seitsme aasta pikkusele vanglakaristusele sai Schmidt ka 400 000 dollari suuruse trahvi. Oli selge, et Schmidt oli Volkswageni autode seisukorrast teadlik. „Schmidt tegi Volskwageni juhtkonnaga koostööd selleks, et pettust kinni mätsida. Ta kasutas seda kui võimalust ametiredelil üles poole ronida ja särada. See on väga tõsine süütegu,“ ütles Cox.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt