Mait Kraun • 6. detsember 2017 • 1 min
Jaga lugu:

Börs: üheksa kuu pikim langus

New Yorgi börs
New Yorgi börs  Foto: Bloomberg

USA aktsiaturgude langus täna peatus, sellele aitas kaasa eelkõige tehnoloogiasektor. Nafta hind kukkus kahe kuu kiireimas tempos ning dollar tugevnes, vahendab Bloomberg.

Finantssektori aktsiad küll odavnesid, aga tehnoloogiasektor tõusis. See tähendas, et päeva lõpuks oli Standard & Poor’s 500 indeks langenud vähem kui punkti võrra. Tegemist oli neljanda järjestikuse languspäevaga, mis on pikim periood alates märtsist. Ka Euroopa ja Jaapani turud olid languses.

Globaalseid aktsiaturge on viimastel päevadel tabanud kerge müügilaine. Kauplejad võtavad mitmetest suurematest börsifirmadest kasumeid, sest aktsiad on tänavu juba väga palju kallinenud.

„Investorid võtavad sellel aastal kasumit varem kui tavaliselt. Uusi positsioone samal ajal ei avata,“ ütles investeerimisfirma Mirabaud Ltd kauplemise juht. „Kui kasumid on võetud, siis hakatakse aasta alguses uuesti ostma.“

Teistest indeksitest odavnes Dow Jones 0,2 protsenti, Nasdaq hoopis kallines 0,2 protsenti. Stoxx Europe 600 langes 0,1 protsenti.

WTI toornafta langes 2,9 protsenti ja Brent kaotas 2,6 protsenti. Kummagi barrel maksis päeva lõpuks vastavalt 55,93 ja 61,2 dollarit. Kulla hind langes 0,1 protsenti, 1265 dollarini untsist.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt