Äripäev • 4. juuni 2018 kell 13:15

Rahapesukahtlus lõikas Danskest 2 miljardit

Danske Banki kontor Eestis  Foto: Andras Kralla

Rahapesukahtlused kahandasid Danske Banki turuväärtus ligi 2 miljardi euro võrra, mis on Nordea hinnangul teinud selle ostjale ahvatlevaks, kirjutab Kauppalehti.

Eesti finantsinspektsioon kahtlustab Danske Banki harukontorit osalemises Vene rahapesus, tutvustab Kauppalehti lugejatele.

Nordea pangagrupp kergitab oma hinnangut Danske Bankile ja soovitab aktsiat osta. Nordea hinnasiht püsib 270 Taani krooni ehk 36 euro juures. „Praegu on Danske Bank hinnatud kõvasti (25%) oma ajaloolisest keskmisest P/E tasemest allapoole,“ seisab Nordea raportis. Danske P/E suhe (hinna ja kasumi suhe) jääb praegu 10 juurde. Aktsia ise kaupleb Taani börsil täna 219 krooni tasemel.

Nordea ennustab, et investoril on Danskesse pandud rahast võimalus järgmise kolme aastaga kolmandik tagasi saada dividendidena ja aktsiate tagasiostuga.

Danske Banki turuväärtusest on ligi 15 miljardit Taani krooni ehk peaaegu 2 miljardit eurot sulanud alates märtsist, mil Eesti finantsinspektsioon kahtlustas, et panga harukontor osales Venemaalt tuleva raha pesemises.

Nordea ei pidanud eriti tõenäoliseks, et juhtumist Danske Bankile erilisi sanktsioone järgneks. „Meie analüütikute spetsialistidega peetud vestluste põhjal peame suuri trahve ebatõenäoliseks.“

Danske Bank on vahetanud juhtkonda ja muutnud organisatsiooni pärast rahapesukahtlustuste avalikuks tulekut.

Nordea hinnangul on Danske Bankil tugevad eeldused parandada kasumlikkust, kui müüb Norra elukindlustusüksuse ja Põhja-Iirimaa pangandustegevuse.

Hetkel kuum