Rait Kondor • 31. juuli 2018 kell 16:57

Procter & Gamble’i käive tuli nõrk

Belgia kroonprints Philippe külastamas Procter & Gamble'i Belgias Brüsselis asuvat uurimis- ja arenduskeskust 2013. aasta juunis.  Foto: Julien Warnand/EPA

Täna teatas oma kvartalitulemused maailma suurim esmatarbekaupade tootja Procter & Gamble, kell käibenumbrid jäid oodatust väiksemaks. Ühe põhjusena tõi firma finantsjuht välja asjaolu, et tarbijad raseerivad end varasemast vähem, vahendab Reuters.

P&G majandusaasta neljanda kvartali müügikäive tõusis aastaga 2,6% 16,50 miljardi dollarini, kuid analüütikud olid oodanud veel 0,85% suuremat kasvu ehk 16,54 miljardi dollari suurust käivet.

P&G sõnul võimaldavad kulude kärped ning kõrgemad müügihinnad näidata neil tugevamaid käibe- ja kasuminumbreid just järgmise majandusaasta teises pooles. P&G tõstab Pampers mähkmete hinda Põhja-Ameerikas keskmiselt 4% võrra ning keskmiselt 5% võrra oma pehmepaberi tooteid. Üheks hinnatõusu põhjuseks on tselluloosi hinnatõus.

Lõppenud kvartalil langes P&G raseerimistoodete üksuse müügimaht ja käive ühe protsendi võrra 1,65 miljardi dollarini. P&G oli selles kvartalis sunnitud tihenenud konkurentsi tõttu antud tootesegmendi hindu keskmiselt 3% võrra langetama. P&G finantsjuht John Moeller tõi selle üksuse väiksema müügimahu põhjenduseks asjaolu, et tarbijad raseerivad end vähem, kuid lisas, et hinnakärped aitasid ettevõttel kaotatud turuosa tagasi võita.

Beebide, naiste ja perehoolduse segmendis, mis on firma suuruselt teine äriüksus, langes P&G käive 2% võrra, seda peamiselt madalama nõudlusega Lähis-Idas, Aafrikas ja Ladina-Ameerikas.

Puhaskasum langes lõppenud kvartalis 1,89 miljardi dollarini ehk 0,72 dollarini aktsia kohta. Kui välja jätta erakorralised tulud-kulud, siis tuli firma aktsiapõhiseks kasumiks 0,94 dollarit, mis on kõrgem analüütikute 0,90-dollarilisest keskmisest prognoosist.

Procter & Gamble’i aktsia on täna 0,3% plussis, aasta algusest on firma aktsia aga 12,4% langenud.

Hetkel kuum