Mait Kraun • 31. oktoober 2018 kell 19:00
General Motors suutis langeval autoturul oma müügikäivet tublisti kasvatada.  Foto: EPA

General Motorsi tulemused panid aktsia rõkkama

Inimesed ostavad USAs vähem autosid, aga tundub, et General Motorsi jaoks pole see probleem. Ettevõte suutis kolmandas kvartalis nii käivet kui ka kasumit kasvatada, vahendab CNN Money.

Nimelt osteti rohkem kallimaid sõidukeid, eriti Hiinas ja USAs, mis on General Motorsi jaoks kaks kõige suuremat turgu. Üleüldiselt kasvas ettevõtte käive 2,2 miljardi dollari võrra, 35,79 miljardi dollarini. Poole käibekasvust andis hindade juurdekasv.

Müügitulu aitasid kasvatada ka edasimüüjad, kes ostsid kvartali jooksul rohkem autosid. Nende varud olid suve lõpuks küllaltki väiksed, mille tõttu otsustati rohkem oste teha.

General Motorsi tegevuskasum kasvas 600 miljoni dollari võrra, 3,2 miljardi dollarini, millega ületati Wall Streeti prognoose. Kasum aktsia kohta oli 1,87 dollarit, analüütikud ootasid näitajaks 1,25 dollarit.

General Motors suutis autode keskmist müügihinda tõsta 800 dollari võrra, 36 000 dollarini. Võrreldes ülejäänud tööstusega müüdi iga auto keskmiselt 4000 dollari võrra kallimalt.

Head tulemused tulid investoritele positiivse üllatusena. Ettevõtte aktsia on täna kallinenud 9 protsenti, 36,56 dollarini. Tänavu on General Motorsi aktsia langenud 11 protsenti.

Hetkel kuum