Rait Kondor • 20. november 2018 kell 15:48

USA aktsiad alustasid kauplemispäeva suure langusega

Maaklerid New Yorgi aktsiabörsil.  Foto: Bryan R. Smith / AFP/Scanpix

Ameerika Ühendriikide aktsiad langevad suurelt juba teist päeva järjest, kui tehnoloogiaaktsiate langus toob alla ka ülejäänud turu, vahendab Marketwatch.

Ühendriikide laiapõhjaline aktsiaindeks Standard & Poor's 500 oli täna pool tundi pärast turu avanemist 2% miinuses, tehnoloogiaaktsiate suunitlusega Nasdaqi indeks langes 2,4%. Sellega on turg tagasi kukkunud oktoobri lõpus tehtud turu põhjade juurde, kustkohast vahepeal oldi ülespoole tõustud seoses USA vahevalimiste järgse optimismipuhanguga. Tänase langusega on nii S&P 500, Nasdaqi kui ka Dow Jonesi tööstuskeskmise indeks ära andnud kogu käesoleva aasta tõusu.

Niinimetatud FAANGi (Facebook, Apple, Amazon, Netflix ja Google) aktsiatest oli vaid Apple'i aktsia eile õhtuseks turu sulgemise ajaks vähem kui 20% langenud, nimelt 19,9% tipust. Kuid täna on Apple'i aktsia ligi 4% miinuses, millega liitutakse suure tõenäosusega teiste FAANGi aktsiatega niinimetatud karuturu faasi. Facebooki ja Netflixi aktsiad jõudsid karuturule juba 30. juulil, Amazoni aktsia 29. oktoobril ning Google'i emafirma Alphabeti aktsia jõudis sellele langustasemele eile õhtuks.

Olulised langejad on täna ka jaekaubandussektori aktsiad, kui Targeti ja Kohl’si aktsiad langevad kolmanda kvartali majandustulemuste tõttu üle 10%. Targeti kolmanda kvartali kohandatud aktsiapõhine kasum jäi ootustele alla 2 sendi võrra ning käive, mis aastaga küll kasvas 5,5%, 17,59 miljardi dollarini, jäi ootustele alla 110 miljoni dollari võrra. Target viis endaga kaasa ka Kohl’si aktsia, mis küll näitas oodatust paremat kasumit ja käivet. Seejuures Kohl’s näitas aastaga käibe kasvu 6,9%.

Kuna sel nädalal on Ameerika Ühendriikides lühendatud töönädal (neljapäeval on tänupüha), siis kauplemisaktiivsus võib jääda tavapärasest veidi lahjemaks, mis muudab aktsiate hinnad kõikuvamaks.

Hetkel kuum