Rait Kondor • 11. detsember 2018 kell 20:42

Hiina automüük langeb, elektriautod on erandiks

Hiina autotootja BYDi Qin Pro auto Hiina autonäitusel 25. aprillil 2018. aastal.   Foto: EPA-EFE/ROMAN PILIPEY

Hiina sõiduautode müük langes novembris 14% eelmise aasta sama ajaga võrreldes, märkis Hiina Autotootjate Assotsiatsioon, vahendab Reuters. Tegemist oli suurima langusega viimase seitsme aasta jooksul.

Novembris müüdi Hiinas 2,55 miljonit sõiduautot ning käesoleva aasta 11 kuuga on müüdud 25,4 miljonit sõidukit, mida on 1,7% vähem, kui eelmise aasta samal perioodil.

Hiina Autotootjate Assotsiatsioon ootab aasta kokkuvõttes 3%-list automüügi langust, nii et tegemist oleks esimese korraga alates 1990. aastast, kui Hiinas autode müügimaht aasta jooksul langeb.

Hiina Autotootjate Assotsiatsioon on varem toonud nõrga automüügi põhjuseks aeglustuva majanduskasvu ning USA-Hiina kaubandussõja.

Eelmisel aastal kasvas Hiinas autode müük 3%, mis oli oluliselt väiksem kasv, kui 2016. aastal näidatud 13,6%-line kasv. 2016. aasta kiirema kasvu põhjuseks peetakse väiksemate autode käibemaksu vähendamist.

Samal ajal läheb jätkuvalt hästi nn uue energia autode müük. Sellesse kategooriasse kuuluvad elektriakudega autod ning pistikust laetava akuga varustatud hübriidsõidukid. Uue energia autode müük kasvas novembris eelmise aasta sama ajaga võrreldes 37,6% ning 11 kuuga kokku on selliste sõidukite müük kasvanud 68% 1,03 miljonini. Järgmiseks aastaks oodatakse Hiinas 1,6 miljoni sellist tüüpi auto müüki.

Hetkel kuum