Anu Lill • 28. jaanuar 2019 kell 10:14

Baltika aktsia kukub

Reedel kauplemispäeva lõpus teatas moetootja Baltika, et tõmbab Ida-Euroopas oluliselt äri kokku. Tänast päeva on ettevõtte aktsia hind Tallinna börsil alustanud suure kukkumisega.

Baltika kauplus Monton, Nautica kaubanduskeskuses  Foto: Raul Mee

Reede pärastlõunal teavitas Baltika äride kokkutõmbamisest Ukrainas ja Valgevenes, kuna majandusliku ja poliitilise olukorra tõttu on sealsetel turgudel Baltika frantsiisipartnerite müügimahud ning maksevõime oluliselt vähenenud.

Ukraina frantsiispartneriga Baltika Retail Ukraina Ltd sõlmiti leping 2014. aastal ning Valgevene frantsiisipartneriga Valanga OOO 2013. aastal. Ukraina ebastabiilse majanduskeskkonna ja 2018. aasta novembris väljakuulutatud sõjaseisukorra tõttu on sealsed müügimahud järsult vähenenud. Keerulised majandusolud valitsevad ka Valgevenes, kus Baltika senine frantsiisipartner Valanga OOO on otsustanud väljuda moeärist.

Koostöös Venemaa frantsiisipartneriga OÜ Ellipse Group on koostatud kava kahjumlike poodide sulgemiseks ning kokku on lepitud uued kaubalähetuse ja maksetingimused.

Tulenevalt eelnevast hindab Baltika nõuded Ida-Euroopa partnerite vastu mitte täies ulatuses laekuvateks ja moodustab selleks 2018. aastal allahindluse reservi ligikaudses summas 1,2 miljonit eurot.

Lepingute lõpetamisel oma Ida-Euroopa partneritega väheneb rõivatootja 2019. aasta hulgimüügi ja frantsiisi müügitulu hinnanguliselt 1 miljoni euro võrra.

Täna on Baltika aktsia hind langenud 6,45% ja kaupleb praegu 0,17 eurol. Viimased viis aastat on ettevõtte aktsia stabiilselt langustrendis olnud, kaotades 71% oma väärtusest. Ettevõtte turuväärtus on praegu 7 miljonit eurot.

Hetkel kuum