Rait Kondor • 4. märts 2019 kell 19:28

Võitlus Norra börsioperaatori üle ägeneb

Nasdaq Nordicsi juht Lauri Rosendahl (vasakul), Oslo Börsi juht Bente A. Landsnes (keskel) ja Oslo Börsi nõukogu juht Catharina E. Hellerud (paremal) seisavad Oslo börsihoone ees 30. jaanuaril 2019. aastal.  Foto: EPA-EFE/HEIKO JUNGE

Börsioperaatorfirma Nasdaq teatas esmaspäeval, et tõstab oma pakkumishinda Norra börsioperaatori Oslo Börsi osas 6,8 miljardi Norra kroonini (789 miljonit dollarit), mis vastab Prantsuse firma Euronexti pakkumisele, vahendab Reuters.

USA börsioperaator Nasdaq tõstis oma pakkumise Oslo Börsi osas 158 kroonini aktsia kohta, varasemalt 152 kroonilt. Tänane pakkumishind oli 1,25% madalam, kui Oslo Börsi aktsia reedene sulgemishind, kuid vastas Euronexti varasemale pakkumisele. Euronext oli oma pakkumishinna tõstnud 158 kroonile 11. veebruaril, vaid mõni tund enne seda, kui selle varasema 145-kroonise pakkumishinna vastuvõtmise tähtaeg oleks kätte jõudnud.

Oslo Börs on üks viimaseid sõltumatuid väärtpaberibörsi operaatoreid Põhja-Euroopas ning selle ostmine võimaldaks Reutersi sõnul börsioperaatoritel vajalikke ressursse koondada, et arendada tehnoloogiat ning tuua börsile uusi tulijaid

Nasdaq teatas pakkumishinna tõstmisega seoses, et maksab hinnale lisaks intressi 6% aastas, seni kui tehing viiakse lõpule või tühistatakse. Samuti vähendas Nasdaq pakkumise jõustumiseks pakkumisega nõus olevate aktsionäride piirmäära 90% pealt kahe kolmandikuni.

Veebruaris teatas Oslo Börsi tegevjuht Bente Landsnes, et ta toetab Nasdaqi ettepanekut, mida omakorda toetab ka Oslo Börsi suurim aktsionär Norra DNB pank.

Oslo Börsi aktsia kauples täna 160 krooni tasemel. Nasdaqi aktsia on USA börsi languse mõjul kauplemas 2,1% miinuses 90,03 dollari peal.

Nasdaq on muuhulgas Eesti, Läti, Leedu, Taani, Soome ja Rootsi börsioperaatorite omanik.

Hetkel kuum