Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Huawei nõuab Verizonilt patentide eest miljardit
Hiina tehnoloogiaettevõte Huawei, mis pärast USA musta nimekirja sattumist on langenud majandusliku surve alla, nõuab Verizonilt patentide kasutamise eest rohkem kui miljardi dollari suurust litsentsitasu.
Huawei teatas, et loobub uue Matebook-tüüpi sülearvuti turule toomisest, sest pärast USAs musta nimekirja sattumist on võimatu saada selle tootmiseks vajalikke komponente.
Kliendid, kellel on juba Huawei telefonid, saavad endiselt oma rakendusi kasutada ja värskendusi vastu võtta, kuid Facebook peatas uutesse Huawei telefonidesse Facebooki, WhatsAppi ja Instagrami rakenduse eelinstalleerimise, kirjutab Reuters.
TalTechi võrgutarkvara professor Tanel Tammet hindas, et Hiina tehnoloogiahiid Huawei ei ehita teadlikult oma seadmetesse turvaauke, vaid on pigem Hiina poliitilise süsteemi ohver.
Baltimaade esimese kaerajoogitootja YOOK Production AS emaettevõte Yook OÜ viib läbi avaliku võlakirjapakkumise, mille käigus saavad investorid märkida 11% aastase intressiga tagatud võlakirju. Emissioon annab Eesti, Läti ja Leedu investoritele võimaluse osaleda ekspordile keskenduva ettevõtte järgmises kasvufaasis.