Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Euroopa turud alustasid uut kuud langusega
Euroopa aktsiaturud alustasid uut kuud langusega, eelkõige odavnesid tsüklilised aktsiad, vahendab Reuters.
Üle-euroopaline aktsiaindeks Stoxx 600 langes 2,3 protsenti. Aprillis kallines indeks kokku 6 protsenti. Kehvemini läks sektoritel, mis on tundlikud majanduskasvu suhtes – näiteks energiasektoril, autotootjatel ja pangandusel.
Tõsiasi, et maailma suurimatel aktsiaindeksitel joonistub investorite rõõmuks kindlakäeliselt V-kuju kardetud U- või L-kuju asemel, peaks olema turuosalistele hoiatuseks, mitte julgustuseks, kirjutab Äripäev juhtkirjas.