USA tootjahinnaindeks langes enim pärast pandeemia algust
USA tootjahinnad langesid detsembris kõige rohkem pärast pandeemia algust, pikendades kuudepikkust inflatsioonisurve tagasitõmbumist andes Föderaalreservile ruumi intressimäära tõstmise tempot aeglustada.
Andmed pärinevad eelmise nädala tarbijahindadest, mis näitasid ka hinnasurve vähenemist, mis omakorda tähendab, et Föderaalreservi inflatsioonivõitlus pole kaugeltki lõppenud.
Foto: Reuters/Scanpix
Lõppnõudluse tootjahinnaindeks langes eelmisel kuul 0,5%, mis on enim alates 2020. aasta aprillist, ja aasta baasil oli 6,2% kõrgem kui aasta varem, näitasid USA tööministeeriumi kolmapäevased andmed.
USA suurpangad Morgan Stanley ja Goldman Sachs teatasid mõlemad madalamast neljanda kvartali kasumist, mis on tingitud tehingute tegemise olulisest aeglustumisest.
Ainult 26% töötajatest nõustub, et nende praegune töökeskkond aitab neil teha parimat tööd. See šokeeriv number Gensler 2025 uuringust peegeldab kõige fundamentaalsemat muutust töömaailmas: kontor ei ole enam koht, kuhu peab tulema, vaid sihtkoht, kuhu tahetakse tulla.