Hiina tootjahinnaindeks langes augustis 0,8%, millest kiiremat hinnalangust nähti viimati kolm aastat tagasi.
Turud ning investorid on odava rahaga ära hellitatud. Üha keerulisem on näha usutavat lahendust, kuidas maailm hüperinflatsiooni abita sellest võlaspiraalist välja suudab rabeleda, kirjutab Swedbanki investeeringute strateeg Tarmo Tanilas.
Tänasel keskpankurite kogunemisel teatas Euroopa Keskpank, et plaanib pärast suvepuhkust euroala majandust turgutada. Kõne all on nii madalamad intressimäärad kui ka uued varaostuprogrammid.
Täna arutavad Euroopa Keskpanga juhid hoiuseintresside langetamist -0,4 protsendist madalamale. Peamine ajend selleks ei ole mitte soov valmistuda kaubandussõjaks USAga või hirm Brexiti ees, vaid aeglane inflatsioon, ütles Swedbanki analüütik Tõnu Mertsina Äripäeva hommikuprogrammis.
Turgude ootused USA inflatsiooni osas võivad olla liiga madalad ning praegu võib olla hea aeg panustada hinnatõusu kiirenemisele, arvavad analüütikud.
Kuulume mitme näitaja järgi arenenud riikide hulka, kuid inflatsioon püsib palgaralli ja välismõjude koostoimes kõrgena, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Eesti panga teatel jätkus Eestis mullu kiire hinnakasv, Euroala keskmisega võrreldes kasvasid Eestis hinnad kaks korda kiiremini – aastas keskmiselt 3,4%.
Tarbijahinnaindeksi muutus oli 2018. aasta detsembris võrreldes novembriga -0,3% ning võrreldes eelmise aasta detsembriga 3,4%, teatas statistikaamet. Seejuures mõjutas indeksid enim eluase, mis andis kogutõusust ligi 40%.
Oktoobri 4,4% inflatsioon jääb aasta suurimaks, kui arvestada hiljutist naftahinna alanemist ja ajutise iseloomuga transporditeenuste mõju nagu lennupiletite kallinemine, teatas rahandusministeerium.
Järgmisel aastal inflatsioon aeglustub, kuna energia hinnatõus peatub ja alkoholi aktsiisitõus jäetakse suure tõenäosusega ära, teatas Swedbank.
New Yorgi väärtpaberitööstuses kasvasid palgad 2017. aastal 13 protsenti, 422 500 dollarini, selgub New Yorgi osariigi audiitori Thomas DiNapoli andmetest.
USA võlakirjade tootlus on jälle kasvama hakanud ning peagi võidakse jõuda uute rekorditeni, vahendab MarketWatch.
Arenevate turgude majandustel ja valuutadel on tänavu läinud kehvasti ning see ohustab ka ülejäänud maailma, kirjutab CNN Money.