13. märts 2018 kell 11:15

Linnalähedane retrohõnguline peokoht – Kurtna Sündmuskeskus!

Foto: Tõnis Milling

Tiia TambergIntervjueerijawww.sydamemaja.eewww.facebook.com/Sydamemaja.ee

Pulmakorralduse üks suurematest tüviteemadest on peokoha leidmine.

Eesti on küll väike, aga pidude pidamise paiku leidub küllap siin igale maitsele. Pulmakorraldaja juurde tulles jääb noorpaaridest kõlama ikka ja alati soov, et nende mõte on oma pulmapäev pidada just sellises kohas, kus nad oma sõpradega veel käinud ei ole või kohas, mis kõnetab ja on tore, kui seal on sees veidi ajaloolisest hõngust õhkuvat romantikat ehk veidi retrotki. Kindlasti peab peosaal olema õhurikas, et seal saaks korralike poognatega tantsujalga keerutada ja pärast marulist pidu peab saama ööbida. Ja kohe kindlasti on soov jääda kas Tallinna piiridesse või lähedusse.

Pulmakorraldaja peokohtade mälus toimub 1–2 sekundit mõttelendu ja voila – 26 kilomeetri kaugusel Tallinnast asub uuenenud kuues Kurtna Sündmuskeskus. Peosaali suurus on suisa 250 m2 ja majutus ca 42 külalisele.

Äripäeva Pulmalehe lugejale tutvustab oma valdusi Tõnis Milling, kes on pulmamaastikul tunnustatud pulmavanem.

Pulmasahinad räägivad, et Kurtna Sündmuskeskus on uuenenud kuues värske hõnguga vahva peokoht. Palun tutvusta oma tänaseid tegemisi selle kandi pealt.

Sahinad peavad täiesti paika. Kurtna Sündmuskeskusega olen nüüd tegelenud eelmise aasta maist. Esimene pool aastat läks remontimise ja värskendamise peale. 14 tuba 42 voodikohaga said uue ilme, saal ja fuajee värsendust. Kohe-kohe on valmis keldris väike sauna eesruum koos mängudetoaga (piljard, koroona, õhuhoki jne).

ga jah, oleme valmis võtma vastu pulmalisi igal aastaajal. Saali mahutab korraga pidutsema kuni 120 inimest. Mulle see koht meeldib ja kutsun kõiki kohaga tutvuma.

Sinu suurim valuuta on aastatepikkune pulmavanema töökogemus. Kurtna maja tegemised haakuvad täiel määral pulmavanema ja õhtujuhi tööga, tead täpselt noorpaaride tänaseid ootusi ja soove.

Täiesti õigus. Oma kogemuste juures saan anda nõu ja ideid, kuidas nende tähtis päev mööduks siin kõige paremini. Saan lisaks pakkuda tegijaid (ansambel, pulmaisa, dekoreerijad, heli-ja valgustehnika), kelle kaasabil saab pulmapidu õige sära. Need tegijad on välja kujunenud aastate jooksul. Tean nende kvaliteeti ja julgen soovitada.

Kas toitlustusteenuse osas pakub Kurtna maja koostööd erinevate partneritega? Millest algab hinnaskaala ja mis on Kurtna hitt, mida ikka ja jälle küsitakse?

Toitlustuse osas olen siin väga paindlik. Pakun ise maja enda toitlustust, mis on lihtne, hea ja soodne. Lisaks on väga head suhted Põhjala Cateringi ja Carmen Cateringiga. Igale maitsele leiab oma.

Toitlustuse hinnad on väga erinevad, aga kui räägime klassikalisest õhtust, kus on soe ja külm laud ning kohv-tee (tort tellitakse tihti mujalt), siis hinnad algavad umbes 20st eurost inimese kohta.

Täna peab noorpaaril olema kvaliteetne info, et sellele ehitada üles oma kordumatu aga kvaliteetselt ainulaadne pulmapidu. Sul on oma aastatepikkusele pulmavanema töökogemusele toetudes tagataskust võtta palju erinevaid peolahendeid.

Oluline, mida ma alati noorpaaridele rõhutan, on see, et nad teeksid pulmapeo endale. Oma soovide ja maitse järgi. Kui nii mõelda, siis saab kindasti väga hea sündmuse kokku monteerida.

Tihti kohtan noorpaare, kus tegelikult saan aru, et tahetakse teha vingem pulmapidu, kui oli sõbrannal. Kui seda tehakse, siis tegelikult ise ei naudita pidu.

Aeg-ajalt leidub noorpaare, kes teevad just endale pulma. Olgu selleks paljajalu mererannas, telgis või elektrita olemine rabasaarel. Ma alati julgustan pulma organiseerimisel vaatama raamist välja.

Kurtna Sündmuskeskus asub ajaloolises hoones, mille arhitekt on kuulus Valve Pormeister. 1966. aastal oli see linnukasvatuse katsejaama peahoone, mis on nüüdseks võetud muinsuskaitse alla. Nii mõnigi külaline on siin kohanud lõbusama moega kummitust. Vastab see tõele? 

Õnneks või kahjuks jah.

See võib kõlada totralt, aga kaks erinevat inimest erinevast pulmast on rääkinud kummalisi lugusi. Ühel oli magades tuppa tulnud inimese suurune kana, teinud “Ka-ka-kaa” ja läinud tuldud teed tagasi.

Teine rääkis, et teeb tema öösel silmad lahti ja naise asemel on lõualotiga kukk. Ma ise parem ei kommenteeri...

Täna käib 2018. aasta pulmakorraldus täistuuridel, aga küllalt paljud planeerivad veelgi pikemalt oma pulmi ette, nimelt aastasse 2019. Kui vaatad Kurtna töökalendrisse, siis kas suveks on veel vabu aegu?

Kuna inimesed veel seda kohta ei ole üles leidnud, siis vabu aegu on veel küllaga. Just käesoleva aasta suveks on veel palju vabu aegu. Isegi 18.08.2018 on vaba.

Millal soovitad tulla peokohta vaatama?

Peokohaga soovitan tulla siis tutvuma, kui on tunne, et nüüd peaks abielluma.

Palun jaga lugejale kontakte, kuidas täpsemalt Kurtna Sündmuskeskust leida?

Kirjutage mulle ja lepime kohtumise kokku.E-post info@kurtnamaja.eeTelefon 51 65 154www.kurtnamaja.ee

Hetkel kuum