investor Toomas • 7. mai 2018 kell 3:00

Saage tuttavaks: kaupleja Alex!

Kaupleja Alex  Foto: Anti Veermaa

Tänasest hakkab Ärpäeva ja Delovõje Vedomosti veebikeskkonnas lisaks minule tegutsema veel üks väljamõeldud tegelane: kaupleja Alex.

Sarnaselt minule on Alexi käsutuses reaalne raha, mille haldamise kohta hakkab ta igapäevaselt Äripäeva ja Delovõje Vedomosti veebis aru andma. Tema stardikapital on 10 000 eurot, millega ta hakkab kauplema aktsia-, võlakirja-, valuuta- ja tooraineturgudel. Mine tea, võib-olla proovib teinekord kätt krüptovaluutadegagi.

Kui mina olen pikaajaline investor, kes üldjuhul püüab võimalikult soodsalt soetada võimalikult suure kasvupotentsiaaliga väärtpabereid, siis Alex tehingute repertuaar saab kindlasti olema märksa värvikirevam.

Kaupleja Alex

Kaupleja Alex on Äripäeva, Delovõje Vedomosti ja Admiral Marketsi koostööprojekt.

Alexi käsutuses on reaalne raha, millega hakati 2018. aastal kauplema aktsia-, võlakirja-, valuuta- ja tooraineturgudel.

Alexi kauplemisotsused on Äripäeva ja Delovõje Vedomosti toimetusest ning Admiral Marketsist sõltumatud.

Ülevaate Alexi kauplemiskontost ja viimastest tehingutest leiab SIIT.

Allikas: Äripäev

Tänuväärt eksperiment

Minule on ikka aegajalt ette heidetud, et olen kangesti konservatiivne ning võiksin teha äkilisemaid tehinguid. Alex täidab seni Eesti ajakirjandusmaastikul tühjana püsinud niši kahtlemata kenasti.

Nii nagu mina ei ole ennast eales nimetanud professionaalseks investoriks, vaid ikka suureks asjaarmastajaks, ei ole ka Alex professionaalne kaupleja. Legendi järgi on ta 37aastane kahe lapse isa, kes töötab müügijuhina ühes puidutööstuses. Põhitöö ja pereelu jätavad talle kauplemisega tegelemiseks aega vaid tund-paar hilisel õhtul või varasel hommikul.

Alex on aktsia- ja valuutaturge jälginud kõrvalt mõnesuguse huviga juba varem, ta on katsetanud kauplemist virtuaalportfelliga ning osalenud paar aastat Börsihai mängus. Nüüd tunneb ta end sedavõrd kindlalt, et julgeb proovida ka reaalse rahaga börsil mängimist.

Seega on Alex aus algaja ja peab kõik alustajate vead turgudel omal nahal läbi tegema. Ettevaatliku mehena ei taha Alex endale esialgu liiga kõrgeid sihte seada. Ise on ta mõelnud, et kui õnnestub minu tootluse eesmärki (12% aastas) edestada, oleks väga hästi.

Alexiga saab suhelda ka Facebooki ja Twitteri vahendusel.

Hakkan Alexi audiitoriks

Mina pakkusin ennast Alexile sõltumatuks audiitoriks ja täieliku läbipaistvuse tagamiseks hoian tema portfellil pingsalt pilku peal. Juba õige pea on tema portfelli seis kõigile reaalajas avalikult nähtav. Mind ja Alexit eristab seegi, et kui mina olen Äripäeva välja mõeldud tegelane siis Alex on Äripäeva, Delovõje Vedomosti ja Admiral Marketsi koostööprojekt.

Projekti ainus tingimus on, et kõik tehingud peavad toimuma Admiral Marketsi keskkonnas. Admiral Marketsilt pärineb ka 10 000 euro suurune algkapital. Sellega ka tingimused lõppevad.

Kui minu otsused langetab Äripäeva börsitoimetus, siis Alexi kauplemisotsused on Äripäeva ja Delovõje Vedomosti toimetusest ning Admiral Marketsist täielikult sõltumatud. Alexi kauplemisotsuseid ja blogipostitusi hakkab tegema Äripäeva sõltumatu koostööpartner, kelle nimi või nimed jäävad esialgu saladuseks. Kuid mitte kauaks!

Omalt poolt võin vaid kinnitada, et tegemist on inimese või inimestega, kellest paremat või paremaid oleks raske Alexi seljataha leida. Nii ongi minu süda rahul, et Eesti esimese sedalaadi projekt on väga heades kätes. Alexil ei saa kindlasti lihtne olema. Laostunud (hobi)kauplejaid on ju nähtud ennegi. Nõnda ongi mul Alexile vaid üks soovitus: jää ellu!

Hetkel kuum