Kaupleja Alex • 18. oktoober 2018 kell 10:36
Kaupleja Alex panustab turgude tõusule.  Foto: Anti Veermaa

Turud on taastumas?

Tundub, et turud hakkavad väikesest paanikast taastuma.

Kaupleja Alexi kontoseis

Kaupleja Alexi kontojääk tänase päeva seisuga: 10 050,61 EUR.

Siit lingilt näeb kontojäägi muutusi graafikul, samuti saate ülevaate Kaupleja Alexi kauplemiskontost ja viimastest tehingutest.

S&P 500 indeks jõudis taas 2800 punktist kõrgemale ja jääb 2795 punkti toetustasemest kõrgemale. Eilne FED istungi protokoll näitas, et finantsasutused jätkavad rahanduspoliitika karmistamist, kuid intressimäärade tõus toimub järk-järgult. Ei oska öelda, kas see investoreid rahustas (nii, nagu indeksid langesid), kuid mingisugust selgust tõi see küll.

S&P 500 indeks ületas taas 2800 punkti taseme.   Foto: Kaupleja Alex

Ühest küljest on turgudel ebakindlus mitmete küsimuste osas, millest peamine on intressimäärade tõus. Teisest küljest tähendab intressimäärade tõstmine reageeringut kiirele majanduskasvule.

Sisemajanduse koguprodukt on kasvanud enam kui 4% ja töötuse määr on samal tasemel kui 1969. aastal. Mis seal ikka öelda, vaadake ettevõtete tulusid - juba kolmandat kvartalit järjest on kasumi kasv enam kui 20%. Ettevõtted kogevad enneolematut puhaskasumi ja rahavoogude kasvu. Kas see kõik kajastub ka aktsiate hindades? See on peamine küsimus.

Praeguseks on kvartali tulemuste periood täies hoos ja mitmed ettevõtted on juba teatanud tulemustest. Näiteks Netflix näitas nii kliendibaasi kasvu kui ka ootuseid ületanud puhaskasumi kasvu.

Muide igal kuul kasvavate Netflixi klientide arv on suurem kui Eesti rahvaarv.

Kuid ma ei ostnud Netflixi mitmel põhjusel: esiteks oli turu avanemisel väga suur gap ehk vahemik sulgemis- ja avanemishinna vahel ja see pole kuigi hea signaal. Teiseks on ettevõttel endiselt väga kõrge P/E suhe, lisaks ka prognoositav P/E (vastavalt 153 ja 83).

Kaupleja Alex panustas S&P 500 indeksi tõusule.  Foto: Kaupleja Alex

Seetõttu ostsin S&P 500 indeksit ja ootan aktsiaturu taastumist. Kui kvartalitulemused kinnitavad ettevõtte suurt kasumit, võib see tegur olla suure tähtsusega. Ostupositsioon avati hinnaga 2 809,14, stopp-order'i seadsin 2775 peale ning kasumisiht on 2850 tasemel.

Jätkan kõikide teiste positsioonide hoidmist. Saate neid jälgida, kui logite sisse minu kauplemiskontole MetatTrader 5 platvormi kaudu.

Hetkel kuum