• Jaga lugu:

  „Iga normaalne ühing oleks Keskerakonna asemel juba pankrotiavalduse esitanud“

  Keskerakonna rahaasjad on juba aastaid olnud halvas seisus ning erakonna netovara on kolmandat aastat miinuses. „Iga normaalne mittetulundusühing oleks juba ammu pankrotiavalduse sisse andnud,“ ütles erakondade rahastamise järelevalve komisjoni aseesimees Kaarel Tarand saates „Poliitikute töölaud“.

  Tarand märkis, et iga erakonna rahaasjade üle vastutab juhatus, kuid siiani pole sellest eriti aru saadud.

  Juhatus vastutab, kuid sellest pole aru saadud. „Põhimõtteliselt võiks asja viia nii kaugele, et kui näiteks erakond on miljon eurot võlgu ja juhatuse liikmeid on 10, siis igaüks neist maksab 100 000 eurot. Kui sellise pretsedendini jõuaksime, saaksid erakondade juhatuse liikmed on vastutusest aru ja enam ei laseks erakonna raha asju nii käest ära,“ rääkis Tarand saates.

  Ta lisas, et kui ettevõtete majanduslik seis enam kriitikat ei kannata, siis kustutatakse neid registrist kaunis kiiresti. Erakondadega nii aga ei tehta – tõenäoliselt peamiselt seetõttu, et siis kaoks erakonnal ära ka toetus riigieelarvest.

  Selle nädala „Poliitikute töölaua“ saade keskendus erakondade majandamisele ja sellele, kuidas seda paremini teha. Saates osalesid Kaarel Tarand ja Reformierakonna peasekretär Erkki Keldo. Saatejuht on Eliisa Matsalu.

  Kui oled juba tellija, siis logi sisse!
   Telli Äripäev
   Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.
   Jaga lugu:
  • Hetkel kuum