Infopankur: kuidas andmeid investeerimisel ära kasutada?

  Hooaja esimene Infopankuri saade räägib andmetest ja investeerimisest. Mis oleks, kui inimeste asemel teeksid arvutid ja algoritmid investeerimisotsuseid? Kas investeeringute tootlused kasvaksid küllaldaselt ja pidevalt? Kas börsikrahhid ja majanduskriisid oleksid minevik?

  Swedbanki investeerimisstrateeg Tarmo Tanilas ütleb, et inimese loomus ei muutu: headel aegadel on ta liiga ahne ja halbadel aegadel liiga kartlik.

  „Ta ostab, kui on head ajad, ning müüb, kui on kehvad ajad. Vastupidine oleks loomuvastane, see oleks nagu kukkuvat nuga püüda – võid endale kätte lõigata,“ räägib ta. Arvutil ei ole emotsioone ja see võiks olla eelis inimese ees. Ent arvuti oskab arvestada siiski vaid seda, mida tal on arvestada kästakse. Nii lööb maailmas toimuv ikkagi arvutite algoritmid sassi ja lõpliku otsuse peab tegema inimene.

  KPMG nõustamisteenuste juht Hanno Lindpere arvates tuleks arvutit kontrollida inimesega ja inimest arvutiga. „Inimesed reageerivad minevikupõhiselt,“ leiab ta. Ratsionaalselt mõelda on keeruline ja sellega saab arvuti paremini hakkama.

  Saatejuht on Äripäeva infopanga konkurentsianalüütik Sigrid Kõiv.

  • Infopankur
  • 16.03.2022
  KIIRUS:
  Infopankur: kuidas andmeid investeerimisel ära kasutada?
 • Hetkel kuum