Kliimaseadus pulkadeks: kes ettevõtjatest saab riigilt suuna, kes käsulaua?

    Üsna pea kirjutamisele mineva kliimaseadusega püütakse anda erinevatele valdkondadele ette kliimaeesmärgid. Kliimaministeeriumi kantsler Keit Kasemets selgitas saates „Poliitikute töölaud“, keda seadus enim mõjutama hakkab ja kuidas.

    Kasemets selgitas, et kliimaseadusega ei ole plaan hakata kedagi keelama, piirama või sundima tegevust lõpetama, vaid andma lihtsalt ette eesmärgid, mille poole püüelda. „Kindlasti ei soovi me ettevõtete käitumist väga reguleerima hakata,“ märkis kantsler.

    Ometigi on paar sektorit, kes kindlatest suunistest ei pääse. Nendeks on peamiselt ettevõtted, kes sõltuvad Eesti maavaradest. „Tõsi, ennekõike just põlevkivisektor, kuid on ka teisi,“ ütles Kasemets ja selgitas, et neil sektoritel on vaja teada, millal, mis tingimustel ja kui kaua on teatud maavarasid Eestis saada.

    Kasemets lisas, et ettevõtted vajavad kliimaseadust, et teha pikaajalisi plaane ja saaksid teada, millesse tasub investeerida ja millesse mitte.

    Kasemets rääkis saates, kus maal kliimaseaduse valmimine on, miks seda üldse vaja on ja kes on seaduse kirjutamise protsessi kaasatud.

    Saatejuht on Eliisa Matsalu. Foto: Siim Lõvi / ERR / Scanpix.

    • Poliitikute töölaud
    • 03.08.2023
    KIIRUS:
    Kliimaseadus pulkadeks: kes ettevõtjatest saab riigilt suuna, kes käsulaua?
  • Hetkel kuum