Birjo Must • 15 veebruar 2020

Birjo Must soovitab: viis inspireerivat raadiosaadet julgetest inimestest

Äripäeva raadio juht Birjo Must.  Foto: Andres Haabu

Äripäeva raadio juht Birjo Must valis viimase aja saadete ja intervjuude seast viis kuulamissoovitust, fookusega julgete ja ettevõtlike inimeste lugude peal.

Soovitused keskenduvad äri arendusele: alates sellest, kas oleks mõtet üldse ettevõtet püsti panna, kuni selleni, mis õppetunde on kaasa toonud Rainer Sternfeld maailma innovatsioonikeskusest Räniorust.

12.02 "Tegijalt tegijale". Edukast börsimaaklerist aasta põllumehe kandidaadiks.

Miljoni dollari küsimus – kuidas loobuda silmipimestavast palganumbrist ja täita oma südamesoovi?

Endine börsimaakler, tänane siidritootja Alvar Roosimaa rääkis inspireeriva loo karjääri radikaalsest muutmisest. Vestluspartner oli Jaanus Kangur.

Kuula saadet siit:

14.02 "Äripäeva fookuses". Želatiinist kunstnahaga moemaailma vallutama.

Suurepärane tõestus sellest, et start-up'ide maailmas läbi löömiseks ei pea olema IT-guru! Äsja läbis USA maineka ärikiirendi Techstars kohalik idufirma Gelatex Technologies, mis arendab želatiinil põhinevat nahalaadset tekstiilimaterjali, mille vastu tunnevad juba huvi mainekad moemajad. Ettevõtte kaasasutaja Mari-Ann Meigo Fonseca jagas intervjuus kuulajatega oma unistusi.

Kuula intervjuud siit:

12.02 "Läbilöök". Ringraja peremees Andres Hall elab elu, millest unistas.

Taas üks inspireeriv lugu julgest kannapöördest. Ainsa Eesti ringraja loonud Andres Hall rääkis sellest, kuidas ta loobus 30ndate eluaastate alguses juhtivast tööst Uus Maa kinnisvarabüroos ja hakkas elama säästudest. Seda kõike selleks, et pühenduda nõukogudehõngulise Audru ringraja rekonstrueerimisele. Andresega vestles Karl-Eduard Salumäe.

Kuula saadet siit:

31.01 "Äripäeva fookuses". Airbnb esimene värbaja palkab inimesi nende loomuse järgi.

Airbnb esimese 30 töötaja hulka kuulunud Andres Schabelman on tõeline värbamisekspert, kes tegutseb ainult oma südame järgi. Nüüd vabakutselisi töötajaid ühendavas Fiverris töötav Schabelman jagas nippe, kuidas leida parimaid inimesi. Intervjueeris Kristel Härma, vestlus on ingliskeelne.

Kuula vestlust siit:

23.12 "Juhi jutud". Kaspar Korjuse parim nõuanne – tööasju saab edasi lükata.

Harva paotavad juhid uksi oma tegelikku mõttemaailma. Eesti e-residentsuse suureks kasvatanud ja tänavu aasta alguses ameti maha pannud Kaspar Korjus avaldas mitu isiklikku juhtnööri. Näiteks, et parim talle antud nõuanne tuleb abikaasalt – töökohustusi saab edasi lükata. Kaspariga rääkis Rivo Sarapik.

Kuula saadet siit:

Toimetaja soovitab on iganädalane rubriik, kus Äripäeva toimetaja või mõni muu ettevõtlik inimene soovitab viimaste nädalate raadiosaadete seast kuulamissoovitusi.

Äripäeva raadio juhi Birjo Musta soovitused.  Foto: Andres Haabu, Holger Vaga
Hetkel kuum