Allan Rajavee • 14. august 2020 kell 5:15

Kuum tool Jüri Käoga: kas koroonakriis tapab vaba turu?

NG Investeeringud juhatuse esimees Jüri Käo. Käo on täna külas saates "Kuum tool", kus lahkame Eesti majanduse käekäiku.  Foto: Andras Kralla

Sel korral on Äripäeva raadio "Kuuma tooli" otse-saates külas suurettevõtja Jüri Käo.

Kardetud sügis on vaid mõne nädala kaugusel ja kevadiste kriisikahjude leevendamiseks mõeldud riiklikud abimiljardid hakkavad otsa saama. See aga võib tähendada, et järgmise poole aasta jooksul seisame silmitsi uue koondamislaine ja ka nakkushaiguste hooaja algamise tõttu suurema koroonalainega.

Seni on suutnud valitsuse määratud palgaabi hoida suuremat osa Eesti ettevõtlusest vee peal, kuid palju on räägitud ka õpitud abitusest, toetuskelmustest aga ka toetuste puudujääkidest, mis on jätnud abita just väike-ettevõtjad ja uuenduslikud iduettevõtted.

Mil määral on muutumas Eesti majanduses konkurentsiolukord, kui hästi saavad riigid hakkama vaba turumajanduse põhimõtete kaitsmisega ja milliste julgete muutustega saaksid ettevõtjad kriisist veel kasumit lõigata?

Nendel ja paljudel teistel küsimustel peatume pikemas intervjuus suurettevõtja Jüri Käoga. Jüri Käod intervjueerib Äripäeva uudistetoimetuse ajakirjanik Allan Rajavee.

Kuula saadet siit:

Käo esineb 30. septembril suurkonverentsi Äriplaan laval. Oma ettevõtete äriplaane tutvustavad Taavi Madiberk, Anton Maljugin, Rain Rannu, Sonny Aswani, Ain Hanschmidt ja teised mõjukad Eesti ettevõtjad. Värsket majandusprognoosi tutvustab Eesti Panga president Madis Müller.

Osalejaks saad registreerida siin.

Hetkel kuum