18 veebruar 2016

Gasell: Teknos OÜ – meie edu on meie tooted

Marko Kübarsepp, Teknos OÜ juhatuse liige  

Kolm aastat tagasi ostis Soome värvitootja Teknos oma kauaaegse värvide maaletooja Kemi­flora Kaubanduse OÜ, mis keskendus alates sellest ajast kohalikul turul ainult Teknose tehase toodete müügile, loobudes teiste kaubamärkide vahendamisest. See samm tõi kaasa Teknose värvide müügitõusu Eestis.

„Olles tegutsenud värviturul aastaid, teadsime, mis on meie tugevused ja võimalused. Uued omanikud andsid tegutsemiseks vabad käed ja nii sai keskenduda ettevõtte arengule,“ ütleb Teknos OÜ juhatuse liige Marko Kübarsepp.

Tema sõnul on edu taganud hästi läbimõeldud strateegiad, paindlikkus, klientide vajadustest lähtuvad uued lahendused ning võimalus rakendada kontserni oskusi ja kogemusi Eesti turul. „Edu võti on loomulikult meie toodetes, sest Teknose toode on värv, mida saab usaldada. Tootearendusega tegeletakse kontserni maailma eri paigus asuvates tehastes igapäevaselt. Oleme saanud kaasa lüüa oma klientidele vajalike uuenduste ja lahenduste väljatöötamise juures.“

Teknose tehased toodavad metallitööstuse vedel- ja pulbervärve, puidutööstusvärve ning ehitus- ja remontvärve. Ettevõttel on tootmisettevõtted seitsmes riigis: Soomes, Rootsis, Taanis, Saksamaal, Poolas, Venemaal ja Hiinas. Lisaks sellele on Teknosel müügi­esindused 17 riigis ja tugeva edasimüüjatevõrgustiku kaudu eksporditakse tooteid enam kui kahekümnesse riiki.

„Võime öelda, et Teknose kasv on toimunud tänu klientide arengule ja kasvule ning hästitoimivale meeskonnatööle,“ lisab Kübarsepp, kelle sõnul on Teknose meeskonnas antud kõigile võimalus kaasa rääkida ettevõtet puudutavates küsimustes. „Eelmise aasta kohta võib öelda, et iga liige meeskonnas tegi tööalases arengus suure sammu edasi. Tänu sellisele tiimile muutus aastavahetusega Teknose jaoks palju ning uus logistikakeskus Jüri tehnopargis ja kontserni tarkvaralahendused annavad võimaluse jätkata arengut.“

Ainus piirang Teknos OÜ arengule on tema hinnangul Eesti turu suurus, kuna värvimüüjana ollakse keskendunud kohalikule värviturule. Teknose kontserni visioon on olla aga juhtiv tehniliselt arenenud värvide ja pinnakattelahenduste pakkuja nii kohalikele klientidele Põhja- ja Kesk-Euroopas kui ka klientidele Ida-Euroopa ja Aasia tekkivatel turgudel.Ettevõtte eesmärk on aidata klientidel valida tooteid, mis vastavad nende töö ja rakenduse vajadustele ja mis avaldavad väikseimat võimalikku mõju keskkonnale, samuti  vähendada oma tootmisprotsesside mõju keskkonnale, kasutades tõhusalt tooraineid ja täiendades tootmisprotsesse. Värvi­tootja rakendab oma töös kvaliteedi- ja keskkonnajuhtimissüsteeme ISO9001:2000 ja ISO 14001.

Kokku töötab 1948. aastal asutatud Teknose kontsernis umbes 1100 inimest, kelles enam kui 150 tegeleb teadus- ja arendustegevusega. Kontserni käive on 280 miljonit eurot. Teknos on üks suurimaid pereettevõtteid Soomes.

Hetkel kuum