11. detsember 2017 • 4 min
Jaga lugu:

Töö Tallinna Lennujaamas on innustav ja pakub põnevust

Foto: Andres Haabu

Tallinna Lennujaam on kirjutanud end maailma parimate lennujaamade hulka, saavutades 2017. aastal rahvusvahelise reisiportaali Sleeping in Airport küsitluse hinnangul Euroopas paremuselt kolmanda ja maailmas üheksanda koha. „Samuti hinnatakse meid kui atraktiivset tööandjat. Selle tulemuse taga seisab tubli meeskonnatöö ja hoolivad inimesed,“ ütleb ASi Tallinna Lennujaam personalijuht Katrin Kelder.

 Lennujaamades töötab kokku ligikaudu 600 inimest, kes on tõelised oma valdkonna tugevad tegijad ja fännid.

Tallinna Lennujaam on väravaks, ühendades maailma Eestiga ja Eestit maailmaga. Sel aastal läbib lennujaama enam kui 2,6 miljonit reisijat ehk kaks korda niipalju, kui on Eestis elanikke. Igal päeval ütleme tere tulemast ja soovime head kojujõudmist enam kui 7000 reisijale. Eesti lennujaamade haldaja ja arendajana on Tallinna Lennujaama klientideks nii reisijad ka lennufirmad. Igapäevaselt teenindame lisaks Tallinnale ka Kuressaare, Kärdla, Pärnu ja Tartu lennujaamades.

Meie tänase kuvandi taga on kõikide töötajate ühelt poolt isiklik ja unikaalne ning teiselt poolt ühine panus. Kuid lennujaamade tegevuse mõju on selgelt laiem kui ainult ühe ettevõtte tulemused: lennuühendused toetavad Eesti äriedu laiemalt ja loovad eeldused uute töökohtade tekkeks väga mitmesugustel elualadel. Kõik see annab iga töötaja igapäevasele tööle suurema sisu, tähenduse ja väärtuse.

Lennujaamades töötab kokku ligikaudu 600 inimest, kes on tõelised oma valdkonna tugevad tegijad ja fännid. Enamik, kes tulnud, on ka jäänud ja nii pole kümneaastane töökogemus meil midagi erandlikku. Nii et üldine ettekujutus Y-põlvkonnast, kes pikalt ühes valdkonnas ei püsi, ei pea siin organisatsioonis sugugi paika. Lennundusvaldkond on mõnes mõttes eriline, seostudes reisimise ja uue avastamisega, kuid tegelikult hoiab meid koos eelkõige ettevõtte areng, muutumine ja uued väljakutsed. See tähendab, et pidevalt on võimalik midagi juurde õppida, kogeda, kaasas olla.

Tallinna Lennujaamas leiavad mõtestatud tööd ja huvitavaid väljakutseid väga paljude erialade esindajad energeetika, side, mehhatroonika, infotehnoloogia valdkonnast, samuti tuletõrjuja-päästja, sõidukijuhi, transpordi – logistika ning teeninduserialade töötajad. Taristu arendamisega tegelevad ehitusinsenerid ning lennundusspetsialistide teadmisi ja oskusi vajatakse nii lennuväljade käitamisel, lennukite maapealsel teenindamisel kui ka muude teenuste osutamisel.

Tõsi, meil töötades tuleb arvestada, et lennujaamad on alati avatud. Samas on meil ka lisapuhkuse päevad ja paljud õppurid ühendavad graafikujärgse töö ja õppimise. Koostöös Lennuakadeemiaga pakume suviseid praktikavõimalusi ka tudengitele ja suur on rõõm, kui suvisest tööpraktikast kujuneb välja pikem koostöö!

Ka suures ettevõttes saab kogeda start-up’i võimalusi

Kuna tegutseme väga reguleeritud ja kõrgete riskidega valdkonnas ning lennujaamade arengukavad tehakse reeglina mitmekümneks aastaks, on meie puhul teatud mõttes tegemist start up’de vastandiga. Samas aga viiakse ettevõttes läbi erinevaid pisemaid n-ö start up’i tunnustega arendusprojekte ja algatusi. Nii kasutavad lennukite teenindajad oma töös kolleegi loodud äppi ning koduse lennujaama kontseptsiooni ja eripäraste teenuste loomise taga on meie inimesed ise.

Foto: Andres Haabu

Hoolime keskkonnast ja inimeste heaolust

Me ei panusta ainult äriprojektidesse, vaid tahame olla vastutustundlikud ka laiemalt. Nii tegutseb lennujaamas abipolitseinikena omaette üksus, mis on loodud meie töötaja initsiatiivil. Meie jaoks on väga oluline keskkonna hoidmine, ka uus lennurada on varustatud keskkonnasõbraliku leed-tulede süsteemiga.

Töötajate hulgas on au sees sportlikud tegevused. Nii on meie spordiklubi saavutanud korduvalt Firmaspordi Liidu korraldatud võistlustel üldarvestuses esikoha, samuti tähistame lennujaama aastapäeva sportlikult bowling’u-turniiriga. Olime esimesed, kes liitusid üleskutsega tasuda kaitseväe kogunemistel osalejate palgavahe, see on meie jaoks oluline, et meil oleks ühelt poolt turvatunne ja teisalt oleks turvatunne ka õppustel osaleja perel.

Lennujaam seest suurem kui väljast

Tegelikult on peale meie 600 töötaja sama oluline ka lennujaama kogukond, kuhu kuulub üle 80 partnerettevõtte ligi 2000 töötajaga, kes lennujaamas tegutsevad. Hoiame kogukonnatunnet lisaks igapäevasele koostööle ka nüüd juba traditsioonilise kogukonnakuuga „Koos parimaks“, et elamuste kaudu kogeda meie ühtsust ja koos tegemise võlu.

Rahvusvahelised tunnustused ja tähelepanu, mida Tallinna Lennujaam viimastel aastatel pälvinud, on suuresti tulnud võimest ja soovist olla teistest eristuv, pakkuda reisijatele suurepärast kogemust ja koduseimat lennujaama. Me ei saa olla maailma suurim, küll aga võime saada maailma hubaseimaks lennujaamaks, mis arvestab oma külaliste heaolu, turvalisuse ja mugavusega.

Sellele saad ka Sina omalt poolt kaasa aidata, ühinedes lennujaama meeskonnaga. Lennujaamas põneva töö leidmiseks ei pea sageli olema juba mingi kindla eriala spetsialist. Rohkem infot Tallinna Lennujaama kodulehel.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt