Pehme mööbli tarneajad on viimaste kuudel erinevatel põhjustel oluliselt pikemaks veninud, samuti võib tulevikus hinnalipikult vastu vaadata hoopis kõrgem hind,
Eestis juhtiv avalike hoonete ja kaubanduskettide sisustuse arendaja, tootja ja turustaja Kitman Thulema tähistab tänavu oma 85. sünnipäeva. Kuidas on erinevate riigikordade ajal hakkama saadud ning millistes ettevõtlusvaldkondades tegutsetud, räägivad juubelisaates ettevõtte juht Merle Hendrikson ning nõukogu esimees Jüri Käo.
Rootsi mööblihiid IKEA teatas oma esimesest sammust Eesti turul, kuid võitlus selle nimel, kelle maa peal unistuste rentnik IKEA oma "päris" poe avab, alles jätkub.
Magamistoa mööblit tootva Rootsi firma Bed Factory Sweden omanikud soovisid pensionile jääda ja müüsid oma ettevõtte maailma suurimale vooditootjale Tempur Sealy. Viljandis asuvas tehases võib seetõttu tootmine suureneda lausa poole võrra.
Tööstusettevõtted tootsid tänavu augustis 6% rohkem toodangut kui eelmise aasta augustis, teatas statistikaamet.
Tiheda konkurentsi ja hinnatundlike klientide tõttu peavad kodumööbli tootjad üha enam pingutama ning tootearendusse panustama, sest muidu enam turul läbi ei löö.
Kaupade ekspordikäive on esimese viie kuu järel suurenenud kümnendiku võrra, sellest enamiku ehk ligi 7% moodustas müügihindade tõus. Kaupade impordi käive kasvas samal perioodil 12%, sealjuures hinnad 6%, kommenteerib Swedbanki vanemökonomist Liis Elmik väliskaubanduse numbreid.
Kui jaemüügi kasv on kiire inflatsiooni ja pisut aeglasema palgakasvu tõttu pidurdunud, siis tööstusettevõtete tootmismahu tõus on uue aasta esimestel kuudel jätkunud. Tugevamad majandusnäitajad Euroopas lubavad ennustada selle trendi jätkumist, kirjutab SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor nädalakommentaaris.
Eesti ühel suuremal mööblitootjal Bellusel on erakordselt kasumlik aasta, nad on käibelanguse juures kasumlikkust kahekordistanud, väljudes seejuures Taani turult.
Kuigi statistikaamet teatas täna Eesti ekspordi ja improdi langusest, kirjutab Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina, et Eestis toodetud kaupade eksport suurenes aastases võrdluses ligikaudu 5%.
Ehkki tootmises tekkivaid ülejääke on võimalik taaskasutada, on praak töösturite jaoks kulukas probleem.
Eesti majanduskasv jäi aasta esimeses kvartalis aeglaseks. Kasvu peamine pidur on ikka veel kesine eksport, mistõttu ei näe ettevõtted vajadust ka investeerida. Loodetavalt peaks tulemused aasta teises pooles siiski paranema.
Möödunud aasta viimastel kuudel süvenenud tööstustoodangu mahu languse taga on peamiselt välismõjud, mitte meie ettevõtete halvenenud konkurentsivõime, kommenteeris Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina täna avaldatud tööstuse tootmismahtude statistikat. „2016. aastal ootame Eesti peamiste kaubanduspartnerite majandusolukorra paranemist,“ lisas Mertsina.