Intellektuaalomandiga kaitstud pargipink põhjustas krõbeda kohtuvaidluse, mis paneb küsima, kas tõesti on võimalik, et riigihankel saabki võita vaid üks firma ja maksumaksja lihtsalt nutab ja maksab.

- Repstoni tootmine Tallinna lähedal.
- Foto: Liis Treimann
Selles loos jõuame teha jalutuskäigu pargis nii Lõuna- kui Põhja-Eestis. Sest linnamööblit ehk kõnniteede servadesse ja parkidesse pandud pinke-toole-prügikaste leidub kõikjal üle maa. See tähendab, et ka ainest vaidlusteks annavad pingid Nuustakust pealinnani välja.
Tallinna kesklinnast paarikümneminutilise autosõidu kaugusel Iru elektrijaamast Maardu suunas asub metallist mööblit tootev ettevõte
Repston.
Ettevõttel läheb hästi, sõnas Repstoni juht ja üks omanik Edwin Jakobson. Enamik kaupa müüakse Eestist välja, ent Repstoni töid näeb kodumaalgi, näiteks Stockmanni kaubamajas või kiirtoiduketis KFC.
See pole aga lugu Repstonist või selle tehasest. Ettevõte on sattunud üsna isemoodi kohtuvaidluse keskele, kus ragistamine käib küll pigem tagasihoidliku summa üle, aga on oma olemuselt hoopis suurem ja põhimõttelisem.
See viib meid Lõuna-Eestisse Valgamaale Otepääle.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Keskkriminaalpolitsei alustas Tallinna pingihangete kohta kriminaalmenetlust.
Juba aastaid võidutseb Tallinna linnamööbli hangetel kallimat hinda pakkuv Extery, kellele ei suuda ka peatöövõtjad jõuliselt vastu hakata. Samal ajal jäävad konkurendid ilma sadadest tuhandetest eurodest.
Indrek Tibar nimetati alates 2025. aasta juulist Wallesteri uueks rahapesu tõkestamise (AML) juhiks, kinnitades järjekordse sammuna ettevõtte pikaajalist pühendumust finantsalase usaldusväärsuse tagamisele.