30. november 1995 kell 22:00

Tallinna paberitehase hoonestu ootab kevadet

ASi Pindi Invest tegevdirektor Andres Männart rääkis, et valminud on plaanid, mis endise Tallinna paberikombinaadi hoonete ja krundiga peale hakata, kuid praegu ootab Pindi Invest maa hoonestusõigust.

«Hoonestusõiguse saamine on bürokraatlik protsess, mis võtab kaua aega,» ütles Männart. Seetõttu ei soovinud ta täpsustada, millal ja milliseid ideid endise paberitööstuse territooriumil teostama hakatakse. «Loodetavasti järgmise aasta esimeses kvartalis on hoonestusõigusega asi selgem ja saab plaane konkretiseerida,» lausus Männart.

Investeerimisfirma tegevjuhi sõnade kohaselt on Tallinna paberitööstuse kompleks hoonestusõiguse saamiseni konserveeritud. Kompleksis töötab vaid paberitoodete tsehh, mille tulust kaetakse kogu kompleksi haldamiskulud.

Pindi Invest ostis Tallinna paberitööstuse hooned pankrotivara hulgas rohkem kui viie miljoni krooni eest ning investeeris paberitootmise taastamisse. Praeguseks on firma paberitootmise mõtetest siiski loobunud.

Tallinna paberitööstuse vara haldab AS Tallinna Paber. Tallinna Paberi peadirektor Villi Liibert ütles, et ettevõttes töötab 50 inimest.

Neist pooled on seotud vihikute, kaustikute jms tootmisega, ülejäänud haldavad ja korrastavad hooneid.

Paberitoodete tsehhi aastakäive on umbes 1,5 miljonit krooni, rääkis Liibert. Ta lisas, et osa tulust saab Tallinna Paber ka vanade tootmisseadmete müügist.

Hetkel kuum