10. detsember 1995 kell 22:00

Peterburi peakonsulaadis lõppes remont

Peterburi kesklinnas asuvast 1840. aastal ehitatud hoonest varem vaid üht korrust kasutanud Eesti peakonsulaat on saanud oma käsutusse kogu kolmekorruselise maja koos katusekorrusega, kokku 500 m².

Välisministeerium korraldas Kalle Kuusiku sõnul ehitusfirma leidmiseks vähempakkumise 1994. aasta oktoobris. «Sellel osales seitse Eesti ehitusfirmat, nende pakkumused algasid viiest miljonist ja ulatusid 9,5 miljoni kroonini,» rääkis Kuusik. ASiga Kembari sõlmiti töövõtuleping eelmise aasta detsembris, samal ajal algas ka maja renoveerimine.

Kembari tegevdirektor Enno Põder ütles, et firma on Venemaal ehitanud ka sõjaväekülasid ja praegu osaleb alltöövõtjana Moskva kaubanduskeskuse ehitamisel.

Peterburi konsulaadihoone ruutmeetri maksumus on Kalle Kuusiku sõnul 10 000 --11 000 krooni. Renoveerimise käigus ehitati majja peakonsuli ja turvamehe eluruumid. «Tehti põhjalik kapitaalremont, majast jäid järele vaid müürid, vahetati vahelaed, katus, aknad,» iseloomustas Kuusik ehitust.

Eesti peakonsul Peterburis Märt Volmer lisas, et peakonsulaat on saanud hoone Peterburi linnavalitsuselt 49 aastaks rendile, kuid edaspidi on Eestil soov maja ära osta. «Praegu ei võimalda seda Vene seadused,» märkis ta.

Remont on pooleli ka Peterburi peakonsulaadi viisapunktis, selle maksumus on Volmeri teatel umbes 100 000 Eesti krooni ja töid teevad Peterburi ehitusfirmad. Viisapunkti avamine annaks võimaluse võtta vastu kolmandiku võrra rohkem viisataotlejaid. Volmeri sõnul lükkub remondi lõpptähtaeg järgmise aasta algusse.

Hetkel kuum