Triniti advokaatide Kristena Kutti ja Maarja Lehemetsa sõnul muudab isikuandmete rikkumistega seotud regulatsioonide lihtsustamine ettevõtjate elu tegelikkusest segasemaks.
Euroopa Komisjon avalikustas eelmise aasta lõpus seadusandlike ettepanekute paketi, mille eesmärk on lihtsustada Euroopa Liidu digitaalvaldkonna õigusakte.
"Kui ma seda muudatusettepanekute teksti lugesin, siis mul ei olnud tunne, et see midagi lihtsamaks teeb, kuigi eesmärk on iseenesest üllas," rääkis Kutti.
Advokaadi sõnul ägisevad ettevõtjad administratiivse koorma all. "Me tahame, et meie ettevõtjate elu läheks kergemaks, aga mul on tunne, et ei lähe," märkis andmekaitseõigusele ja küberturvalisusele spetsialiseerunud advokaat Kristena Kutti.
Triniti advokaat Maarja Lehemetsa sõnul on regulatsioonis ka palju positiivset. "See ei ole loodud ettevõtjate kiusamiseks, vaid meie ühiskonna väärtuste kaitseks. Omaette küsimus on see, kas ja kus on see tasakaalupunkt," lausus andmekaitseõigusele ja finantsregulatsioonide vastavusnõuetele spetsialiseerunud advokaat Maarja Lehemets.
Veel tuli saates juttu Sheini hiigeltrahvist, töötajate lohakusest ja sellest, kuidas juhid võiksid korraldada õngitsuskirjade simulatsioone.
Saadet juhib Joonas-Hendrik Mägi.
Foto: Raul Mee.
Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.