17. detsember 1995 kell 22:00

Ühiselamust hotell Singel

Uue hotelli omanik Merike Poudel lausus, et kahe tärni hotelli tasemele orienteeritud ööbimiskoht on ehitatud omavahendite arvel. Tema sõnul kulutati 4--5 miljonit krooni ehitustöödele, ülejää-nud summa läheb elektrisüsteemide väljavahetamisele ja teisteks hädaabitöödeks. Kui hotell alustab tegevust edukalt, plaanitakse hotelli ühis-elamu arvel veelgi suurendada. Kokku on üheksakorruselises hoones 400 tuba, esialgu hakkab sellest neljandik tööle hotellina.

Kuigi hotell on külastajaid juba mõnda aega vastu võtnud, pole tänaseni Nõmme linnaosavalitsusest tegevusluba saadud. Nõmme linnaosa arhitekti Anne Sihi sõnul ei ole tegevusluba välja antud projektivälise ehituse tõttu, praegu tegeletakse pro-jekti koostamisega tagantjärele. Merike Poudeli sõnul loodetakse litsents saada lähinädalatel.

RASi Elamu bilansis olnud ühiselamu ostis ligi kaks aastat tagasi 4,2 miljoni krooni eest variisikuna ära tollane Elamu osakonnajuhataja Aleksander Lebedinski. Variisiku taga seisis Merike Poudelile ja tema nepaallasest abikaasale kuuluv AS Himalaya.

Ostusumma maksetähtaeg oli kümme aastat, sissemakse näol on tänaseks tasutud 845 000 krooni, aasta lõpuks lubatakse ära maksta veel 700 000 krooni.

Poudel väitis, et hotell osteti ühe tema nepaallasest tut-tavalt laenatud rahaga. Praegu kuulub hotell aktsiaseltsile Singel, mille omanikud on Merike Poudel, tema abikaasa, AS Himalaya ja hotelli direktor Kalle Kartau.

Aasta jooksul on ühiselamus elanud 220 perest välja tõstetud 30. Poudeli hinnangul suureneb väljatõstetavate arv tõenäoliselt veelgi, kuna praeguseks on üürnike võlg hotelliomanikele 270 000 krooni. Suurema osa ühiselamu elanikest moodustavad vene rahvusest Eesti kodakondsuseta inimesed.

«Hotelli ehitamist alustades lootsime põhiliselt Venemaalt tulevate inimeste majutamisele, kuna nii minul kui ka Moskvas elaval abikaasal on seal palju tuttavaid,» lausus Poudel. «Praegu on aga Venemaalt tulemine viisaküsimuse tõttu raskendatud, seetõttu loodame eelkõige Soome klientuurile.»

Hotelliomanik kinnitas, et järgmiseks suveks on pool hotelli välja müüdud, aasta keskmiseks täituvuseks prognoosis ta 60%. Praegu kõigub ühe toa hind 150 ja 350 krooni vahel ööpäeva eest.

Pärnus tegutsevale ASile Himalaya kuulub toidukauplus, samuti tegeletakse väliskaubanduslike tehingutega, näiteks ehitusmaterjalide saatmisega Venemaale.

Aktsiaseltsi Himalaya aktsiakapital on 1,65 miljonit krooni.

Hetkel kuum