19. detsember 1995 kell 22:00

Nokia laen Eesti Telefonile

Nokialt teenuse või vahendi ostmisel maksab Eesti Telefon 15% sularahas ja 85% läheb laenusummasse.

Laenu garanteerivad 45% ulatuses Soome riigi omanduses olev Finnish Guarantee Board, 15% ulatuses Nokia, 10% ulatuses Rootsi Enskilda pank ja 30protsendiline omavastutus on Baltic Tele AB-l, kellele kuulub 49% Eesti Telefoni aktsiatest.

Kõne all olevale laenulepingule kirjutasid ühelt poolt alla Eesti Telefoni esindajad ja teiselt poolt Enskilda panga esindajad.

Jarmo Iisakka sõnul tugineb laenu aastaintress Saksa marga LIBORil, millele on lisatud riskipreemia. Laenu aastaintress on kokku umbes 9%, laenu peab Eesti Telefon kasutama järgmise aasta jooksul.

Nokialt saadav laen on osa Eesti Telefoni järgmise aasta investeeringute kavast, mille esmaspäeval kinnitas ka firma juhatus.

Investeeringute kava sisaldab järgmiseks aastaks investeeringuid 400 miljoni krooni ulatuses.

Praegu on käimas Eesti Telefoni 30 miljoni kroonise mahuga võlakirjade emis- sioon, mille esmaslevitaja on Hansapanga ja Hoiupanga sündikaat. Jarmo Iisakka sõnul on järgmisel aastal kavas korraldada veel kaks analoogset võlakirja emissiooni, käimasolevaga kokku peaks emissioonidega kaasatavad investeeringuressursid ulatuma saja miljoni kroonini.

Emissioonid on suunatud eelkõige kohalikele investoritele.

Suurem osa Eesti Telefoni järgmise aasta investeeringutest, 115 miljonit krooni, läheb kaabelside- ja transmissioonivõrkude ehitamiseks. Abonentide ringi laiendamiseks on planeeritud 71 miljonit krooni. Eesti Telefoni selle aasta käibeks prognoosib ettevõte 781 miljonit krooni ja aastakasumiks 133 miljonit krooni.

Hetkel kuum