18. jaanuar 1996 kell 22:00

Talinvest alustab kevadel oma kinnisvaraäri

Projektijuhi Ahti Sammelselja sõnul kavandab Talinvest 24 2000--2640 ruutmeetri suurust eramaja krunti. Üks hoone ehitatakse kaupluselamuks ja piirkonna lõunaossa on plaan ehitada spordiväljak.

Sammelselg ütles, et krundi ruutmeetri müügihinnaks kujuneb 50--60 krooni, mis teeb krundi eest umbes 100 000 krooni. Teede ehitust alustatakse kevadel, umbes 500meetrise tee killustikuga katmiseks investeeritakse 100 000--150 000 krooni.

Maa-ala detailplaneering ja majade projektid on tellitud ASilt Civen. Jaanuari lõpus valmivad lõplikud reklaampaketid, milles on toodud ka majade arhitektuurilised lahendused. Sammelselja sõnul on võimalik soovijatel ka ise oma majad planeerida.

Läbirääkimisi on peetud Rootsis toodetavate kokkupandavate majade ostu üle, kuid Sammelselja sõnul see tõenäoliselt teoks ei saa, sest nii väikest majade hulka pole rootslased nõus müüma. Maja maksumus oleks tulnud miljon kuni poolteist miljonit krooni.

«Kui Talinvestilt ostetakse krunt koos majaga, on olemas ka liisimisvõimalus,» rääkis Sammelselg. «Liisingu pikkus tuleb vähemalt kümme aastat ja intress ei tohiks ületada kümmet protsenti.»

Kuna piirkond asub Ülemiste järve kaitsepiirkonnas, ei soovi keskkonnaamet kogumiskaevude ehitust, kuigi need on võimalik ehitada täiesti reostuskindlad. Sammelselja sõnul plaanitakse 3--4 miljoni kroonise kanalisatsioonitrassi väljaehitamist Jürisse. Teise võimalusena kaalutakse biopuhastite ehitust, mille maksumus on 400 000 krooni. Koos pumpla ja torustikuga läheb kanalisatsiooni väljaehitamine maksma umbes miljon krooni.

Sammelselja hinnangul on asukoht väga soodus, sest maantee on piisavalt kaugel ega sega oma müra ja saastaga. Krundil on rohkesti metsa, mis varjab seda põhja poolt ning on avatud lõuna poole.

Rae valla keskkonnanõuniku Tõnu Terava sõnul on nimetatud piirkond juba mõne aasta eest kavandatud eramuehituseks. Ainus takistus seal on Terava sõnul heitvee probleemi lahendamine, mis tänaseni pole veel lõplikult otsustatud. Ta lisas, et kõige tõenäolisem on kohaliku puhastusseadme ehitus.

Ahti Sammelselja sõnul on krundi asukoht väga turvaline, sest sinna viib vaid üks tee ning maa-ala on täiesti eraldatav ja lihtsate vahenditega valvatav. Krundi hinnatase on võrreldav Arco Vara ettevõtmisel Pääsküla piirile ehitatava eramurajooniga.

Kuuehektariline maa-ala asub Tartu maanteel asuvast liilussõlmest umbes kahe kilomeetri kaugusel, Assaku ehituskauplusest Majakaup mõnisada meetrit lääne pool metsas.

Hetkel kuum